Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl Sfera-Finansow.pl
oferty biznesowe   giełda samochodowa   oferty pracy   english version

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 19:02:39 -6h
Tokio (Japonia) 09:02:39 +8h
Sydney (Australia) 10:02:39 +9h
Londyn (Anglia) 00:02:39 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

11.08.2017 09:08 piątek

Sytuacja rynkowa
 

Wczorajsza sesja przyniosła dalszy wzrost awersji do ryzyka na globalnych rynkach w efekcie wzrostu napięcia na Półwyspie Koreańskim. Mocną zniżkę zaliczyły rynki akcji, tym razem także rynek amerykański –  zakres wczorajszych spadków na Wall Street jest znaczący i rezonuje na dzisiejszą sesję na rynkach azjatyckich.  Bardzo mocno, bo o 44% w ciągu jednego dnia wzrósł indeks VIX na S&P500, sugerujący oczekiwaną podwyższoną zmienność. 

Na krajowym rynku spadki o nieco mniejszej sile niż na rynkach rozwiniętych, przy mocniejszym spadku WIG20 i relatywnie lepszym zachowaniu drugiej i w szczególności trzeciej linii
. Spółki z mWIG40 czy głównie z sWIG80 są mniej wyeksponowane od spółek z WIG20 na mobilny kapitał zagraniczny, a ponadto wykazywały się już od dłuższego czasu do nich relatywną słabością. 
 
Wczorajszej zniżce przewodziły spółki energetyczne, na czele z ENERGĄ (-7,48%) po medialnych spekulacjach o konkluzji w postaci rekomendacji prezydenckiego weta w zamówionej przez Kancelarię Prezydenta ekspertyzie dotyczącej ustawy o OZE. Czas na podjęcie decyzji przez Prezydenta w tej sprawie upłynąć ma 18 sierpnia. Na szerokim rynku pozytywnie w dniu wczorajszym wyróżniły się m.in. notowania spółki AUTO PARTNER, która przekazała, jak co miesiąc, raport sprzedażowy. W lipcu utrzymana została wysoka tegoroczna dynamika wzrostu przychodów (ok. 32% r/r). Udany lipiec zapowiadać mógł opublikowany 2 dni wcześniej także pozytywny raport miesięczny spółki INTER CARS. Udaną sesję zanotował także AWBUD (wzrost o 6,78%, chociaż w trakcie sesji papier rósł już nawet o 19%) po informacji o wezwaniu na akcje spółki.
 
W dzisiejszych godzinach porannych AGORA przekazała raport półroczny. Wyniki wskazują na poprawę rentowności w ujęciu rocznym, rentowność jest także powyżej oczekiwań rynkowych (konsensusu PAP). Szczegóły w Wybranych komunikatach ze spółek.
 
W dzisiejszym kalendarium centralne miejsce zajmują odczyty inflacyjne, w szczególności z gospodarki amerykańskiej, ale także finalny odczyt krajowy. Wczorajszy odczyt PPI ze Stanów Zjednoczonych był poniżej oczekiwań (pierwszy spadek dynamiki w ujęciu m/m od sierpnia 2016 r.). Poranny finalny odczyt CPI z Niemiec nie przyniósł zaskoczeń (zgodny z odczytem wstępnym). 

Więcej informacji w załączniku
 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 349.12Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: