Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 05:18:55 -6h
Tokio (Japonia) 19:18:55 +8h
Sydney (Australia) 20:18:55 +9h
Londyn (Anglia) 10:18:55 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

133

Pożyczki pozabankowe coraz bardziej popularne na rynku

28.08.2017 18:07 poniedziałek

Polacy coraz częściej sięgają po zobowiązania pozabankowe, aby sfinansować nieprzewidziane wydatki lub załatać dziury w domowym budżecie. Popularność firm pożyczkowych ciągle rośnie, a wraz z nią rośnie zaufanie społeczeństwa do tego typu instytucji. Dlaczego coraz chętniej sięgamy po pożyczki na raty online?

Pożyczki na raty online – więcej za mniej

Dotychczas firmy pożyczkowe oferowały przede wszystkim zobowiązania krótkoterminowe, które należało spłacić w całości po 15, 30 bądź 60 dniach. Takie rozwiązanie było bardzo przydatne w obliczu nagłych finansowych tarapatów, jednak mogło okazać się trudne do spłaty dla wielu gospodarstw domowych.

Polscy pożyczkodawcy dostrzegli ten problem i postanowili mu przeciwdziałać. Obecnie na rynku pojawia się coraz więcej ofert dotyczących zobowiązań, które można rozłożyć na raty. Tego typu rozwiązanie jest dużo wygodniejsze dla większości Polaków, ponieważ pozwala rozłożyć spłatę podejmowanych zobowiązań na niewielkie miesięczne raty. W ten sposób łatwiej jest uregulować zobowiązanie finansowe bez uszczerbku dla domowego budżetu.

Firmy pożyczkowe vs. banki

Z roku na rok coraz trudniej jest uzyskać kredyt gotówkowy w banku ze względu na rosnące wymogi do spełnienia przez konsumenta, który chce skorzystać z takiego produktu. Z uwagi na wprowadzenie podatku bankowego, systematycznie wzrastają także koszty tego typu zobowiązań. Firmy pożyczkowe stają się coraz większą konkurencją dla tych instytucji finansowych, które odstraszają klientów skomplikowanymi formalnościami i wieloma wymogami do spełnienia.

Ciekawą alternatywą dla kredytów bankowych stają się pożyczki na raty online, które są o wiele łatwiejsze do uzyskania dla polskiego konsumenta. Aby otrzymać tego typu zobowiązanie wystarczy określić kwotę, która nas interesuje, a następnie wypełnić krótki formularz na stronie internetowej wybranego pożyczkodawcy. Potrzebne pieniądze mogą znaleźć się na naszym koncie już po kilkunastu minutach. Wszystko to bez zbędnych formalności i konieczności przedstawiania dużej ilości dokumentów. To doskonałe rozwiązanie w momencie, kiedy szybko potrzebujemy określonej sumy pieniędzy, np. na naprawę samochodu, wymianę sprzętu RTV/AGD czy zakup wakacyjnej oferty wycieczki last minute.

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: