Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl Sfera-Finansow.pl
oferty biznesowe   giełda samochodowa   oferty pracy   english version

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 19:35:29 -6h
Tokio (Japonia) 09:35:29 +8h
Sydney (Australia) 10:35:29 +9h
Londyn (Anglia) 00:35:29 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Futures

08.09.2017 08:37 piątek

Sytuacja rynkowa

Czwartkowa sesja przyniosła niewielkie obniżenie notowań w segmencie największych spółek, a więc też i FW20. Kurs instrumentu na diagramie 60-min pozostaje jeszcze w granicach trendu bocznego o podstawie ok. 2480 pkt. Pogorszył się układ podstawowych wskaźników, kurs pozostaje poniżej średnich 15 i 30 godz., które już wcześniej względem siebie dokonały spadkowego przecięcia. MACD jest poniżej linii sygnalnej i poniżej poziomu równowagi. ADX jeszcze utrzymuje wskazania trendu bocznego. 

Na wykresie dziennym  skupisko świec o krótkich korpusach jedynie podkreśla osiągniecie rynkowej równowagi i utracenie wzrostowego impetu
. W stronę linii sygnalnej mocno zakręca wskaźnik MACD szykując się do zasygnalizowania sprzedaży. Z perspektywy wykresu kontynuacyjnego całość, zarówno w przebiegu kursu jak i podstawowych wskaźników,  przypomina sytuację z kwietnia i maja. Jeżeli ten sam schemat miałby się powtórzyć to można oczekiwać krótkiego dolnego wybicia i kolejno stabilizacji kursu na niższym obszarze cenowym. 

ADX jeszcze nie wykazuje zagrożeń dla bieżącego trendu wertykalnego. Na poziomie indeksu bazowego ostatnie wzrosty cen ropy i spadku benzyn będą wywierały presję na kurs PKNORLEN, w lepszej pozycji z rosnącymi cenami diesla pozostaje LOTOS, ale ma też znacznie mniejszy wpływ na indeks. Wyśrubowane ceny miedzi wspierające krajowy konglomerat KGHM są częściowo neutralizowane trwającym i przybierającym na sile spadkiem USDPLN. Natomiast sektor bankowy jest pod częściowym, obecnie spadkowym, wpływem sentymentu do europejskich banków (WIG Banki vs Eurostoxx Banks). 
 
 W otoczeniu zagranicznym na uwagę nadal zasługuje mocne wybicie kursu futures DAX ponad 2 miesięczną spadkową linię oporu. Przed podobnym wyzwaniem stoi jeszcze Eurostoxx 50, którego bieżącego wartości są poniżej, w tym przypadku 4 miesięcznej, spadkowej linii oporu. Dla obu instrumentów z początkiem dnia pojawia się lekki spadek, nastawieniu do europejskich spółek nie sprzyjają ostatnie wzrosty EURUSD. Kontakty terminowe na główne indeksy amerykańskie(SP500, DJIA, Nasdaq100) zachowują się stabilnie. 
 
Dziś wieczorem ma się pojawić ocena agenci Moody’s dla Polski. Agencja dotychczas lepiej oceniała kraj od S&P lub Fitch. Z początkiem września agencja dokonała aktualizacji prognoz PKB dla Polski podnosząc prognozowany wzrost PKB w 2017r do 4,3% z 3,2%. 

Więcej informacji w załączniku
 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 445.06Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: