Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl Sfera-Finansow.pl
oferty biznesowe   giełda samochodowa   oferty pracy   english version

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 21:09:16 -6h
Tokio (Japonia) 11:09:16 +8h
Sydney (Australia) 12:09:16 +9h
Londyn (Anglia) 02:09:16 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

11.09.2017 09:11 poniedziałek

Sytuacja rynkowa
 

Piątkowa sesja nie przyniosła większych zmian na rynku krajowym, jak też w otoczeniu zewnętrznym, gdzie przeważały neutralne bądź lekko spadkowe tendencje. Mocną korektę zaliczyły w piątek metali przemysłowe, co pociągnęło w dół notowania spółek surowcowych z krajowego parkietu: KGHM oraz JSW (przy czym notowania australijskiego węgla koksującego nie zmieniły się znacząco, wciąż utrzymują się na poziomach zbliżonych do 210 USD za tonę). W piątek nie nastąpiła oczekiwana aktualizacja krajowego ratingu przez agencję Moody’s.
 
Bieżący tydzień rozpoczyna się z wyraźną poprawą sentymentu rynkowego, przez weekend bowiem nie nastąpiła eskalacja napięć związanych z Koreą Płn
. (istniało ryzyko kolejnej próby rakietowej reżimu), a siejący spustoszenie huragan Irma osłabł. Czynniki te skłaniają dziś inwestorów do zmniejszenia awersji do ryzyka (solidne wzrosty notują azjatyckie rynki akcji, rosną notowania na główne indeksy zachodnioeuropejskie, spadają zaś m.in. notowania złota oraz japońskiego jena w relacji do amerykańskiego dolara). Warto zwrócić uwagę, że w dniu dzisiejszym Rada Bezpieczeństwa ONZ głosować ma nad kwestią nałożenia nowych sankcji na Koreę Płn. –  reżim ponownie pogroził Stanom Zjednoczonym „odpowiedzią”, jeżeli ci doprowadzą do nowych sankcji.
 
W dzisiejszych godzinach porannych raport półroczny przekazał WIELTON. Wyniki w II kw. br. okazały się słabsze od oczekiwań rynkowych (konsensusu PAP), głównie za sprawą niższej od oczekiwań rentowności. W piątek z kolei EUROCASH poinformował o przedłużeniu okresu wyłączności na sfinalizowanie przez spółkę transakcji nabycia podmiotów kontrolujących sieć sklepów detalicznych MILA (w okresie wyłączności sprzedający mają nie prowadzić jakichkolwiek rozmów dot. ew. transakcji z innymi podmiotami niż EUROCASH) do dnia 15 września 2017 r. (pierwotny termin wygasał w piątek, 8 września br.). 
 
Kalendarium dzisiejszej sesji jest względnie puste, uwagę przykuwać może finalny odczyt inflacji konsumenckiej w Polsce za sierpień wraz z jej strukturą.
 
Więcej informacji w załączniku
 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 330.12Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: