Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl Sfera-Finansow.pl
oferty biznesowe   giełda samochodowa   oferty pracy   english version

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 15:56:49 -6h
Tokio (Japonia) 05:56:49 +8h
Sydney (Australia) 06:56:49 +9h
Londyn (Anglia) 20:56:49 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Futures

12.09.2017 09:46 wtorek

Sytuacja rynkowa
 

Początek tygodnia na krajowym rynku przyniósł mocne, wzrostowe odreagowanie. Najwyraźniej szerokim echem odbił się znaczny przypływ sentymentu do giełd zachodnioeuropejskich, dodatkowym wsparciem były popołudniowe silne zwyżki na giełdach amerykańskich. Wśród spółek indeksu bazowego brylował PKNORLEN, ale raczej nie ma to związku z propozycjami powrotu do marki CPN lub marżami rafineryjnymi, bo ostatnio ceny benzyn zachowują się gorzej od ropy i oleju napędowego.

A niewykluczone, że jako spółka o największym udziale w indeksie bazowym oraz będąc w tygodniu, w którym wygasa wrześniowa seria kontraktów terminowych, będzie po prostu bardziej podatna na zmiany rynkowe
. A techniczne wybicie z formacji prostokąta powinno implikować dalszą zwyżkę (poziom docelowy 135 zł) co wspierałoby wzrost WIG20. Na wykresie 60-min kurs FW20 odbija od strefy wsparcia (i podstawy ostatniej konsolidacji) 2480 pkt. Naturalnym byłby teraz ruch w kierunku górnych wierzchołków, czyli bliżej 2540 pkt. Splot średnich 15 i 30 godz. odwraca swoje wskazania na wzrostowe, pozytywnemu przecięciu linii DMI towarzyszy wzrost ADX.

Na wykresie dziennym, mimo znacznej wczorajszej zwyżki, nie dzieje się nic niezwykłego. Krótki korpus wczorajszej świecy wpisuje się w trwającą od końca sierpnia konsolidację w wąskim przedziale cenowym. Został obroniony przebieg średniej 15- sesyjnej, kurs odbił się z jej poziomu w górę. Na MACD został jednak przekroczony poziom linii sygnalnej. Postępuje proces rolowania pozycji na grudniową serię, prawdopodobnie już po dzisiejszej sesji w zakresie liczby otwartych pozycji będzie dominować nad wrześniową. 
 
Na giełdach zachodnioeuropejskich utrzymują się dobre nastroje. Kontrakty terminowe na DAX z dużą siłą prą ku górze, dołącza się tutaj Eurostoxx 50, którego kurs wybił się ponad 4 miesięczną spadkową linię oporu. Mocna euforia zagościła na giełdach amerykańskich. Zniwelowanie diagnozowanych wcześniej zagrożeń (brak kolejnych testów nuklearnych, mniejsza siła huraganu Irma) zdominowało rynkowe nastroje. Kontrakt terminowy na S&P500 w cenach zamknięcia wszedł na nowe historyczne maksimum. Blisko swoich szczytów są także futures na DJIA i Nasdaq 100. Poranek na giełdach azjatyckich również pozostaje wzrostowy, zyskują zarówno przedstawiciele rynków rozwiniętych (TOPIX) jak i wschodzących (Shanghai Comp). Zmiany kontraktów terminowych na główne indeksy od wczorajszego popołudnia implikują lekko wzrostowe otwarcie dla FW20. /Marcin Brendota/
 
Więcej informacji w załączniku
 
 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 439.23Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: