Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl Sfera-Finansow.pl
oferty biznesowe   giełda samochodowa   oferty pracy   english version

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 15:56:16 -6h
Tokio (Japonia) 05:56:16 +8h
Sydney (Australia) 06:56:16 +9h
Londyn (Anglia) 20:56:16 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

12.09.2017 09:52 wtorek

Sytuacja rynkowa
 

Poniedziałek przyniósł mocny wzrost na globalnych rynkach akcji, co wsparło także sentyment na krajowym rynku, który w zeszły tydzień lekko się schłodził, wykazując okres  relatywnej słabości zarówno do rynków rozwiniętych, jak i rozwijających się. Udaną sesję zaliczyli Amerykanie, którzy zamknęli dzień blisko dziennych szczytów, a indeks S&P500 wspiął się na nowy historyczny poziom w cenach zamknięcia.

Nastroje wspierały: brak weekendowej próby rakietowej ze strony Korei Płn. oraz słabnący huragan Irma. W dniu wczorajszym Rada Bezpieczeństwa ONZ nałożyła kolejne sankcje na Koreę Płn., aczkolwiek ostateczna rezolucja jest łagodniejsza, niż chcieli tego Amerykanie w pierwotnej propozycji
. Jej złagodzenie warunkowało niejako brak weta ze strony Rosji czy Chin. Pytaniem otwartym jest teraz, jak zareaguje na to reżim i czy może mieć to dalszy wpływ na rynki (który jednak póki co okazywał się już nie raz być wpływem  jedynie krótkotrwałym).
 
Wzrosty w WIG20, pomimo dobrego wyniku indeksu, zaliczyła wczoraj jedynie połowa spółek. Liderami zwyżki w indeksie były PKN ORLEN oraz ENERGA. Druga ze spółek poinformowała w trakcie sesji o podjęciu uchwały przez jej spółkę zależną „(…) o wszczęciu postępowań sądowych i arbitrażowych, których przedmiotem ma być ustalenie nieistnienia stosunków prawnych, jakie miały powstać wskutek zawarcia (…) z wytwórcami energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii dwudziestu dwóch ramowych umów sprzedaży praw majątkowych wynikających ze świadectw pochodzenia (…)”.
Na szerokim rynku pozytywnie wyróżniły się notowania CD PROJEKT (+5,65%; kurs osiągnął nowy rekord notowań, zamykając sesję na okrągłym poziomie 100 zł za akcję) oraz LC CORP (+7,39%; Open Finance poinformował, że Leszek Czarnecki wraz z LC Corp BV, Getin Noble Bankiem, Open Life TU Życie i Open Finance planują sprzedać w transakcjach pakietowych 51,17% LC Corp, po cenie nie niższej niż 2,05 zł za sztukę). 
 
Po zamknięciu wczorajszej sesji raport okresowy przekazała m.in. spółka AB. Wykazała ona w IV kw. roku obrotowego 2016/17 (czyli kwartale zakończonym 30.06.2017 r.) przychody nieco lepsze od oczekiwań rynkowych (mierzonych konsensusem PAP), które były jednocześnie bliskie ubiegłorocznym, zyski zaś (EBIT, EBITDA, netto) okazały się niższe od oczekiwań rynkowych (najmocniej dla EBIT: 10% poniżej konsensusu PAP) oraz od wyników ubiegłorocznych. /Paweł Szewczyk/
 
Więcej informacji w załączniku
 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 338.97Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: