Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl Sfera-Finansow.pl
oferty biznesowe   giełda samochodowa   oferty pracy   english version

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 15:50:52 -6h
Tokio (Japonia) 05:50:52 +8h
Sydney (Australia) 06:50:52 +9h
Londyn (Anglia) 20:50:52 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Futures

13.09.2017 08:55 środa

Sytuacja rynkowa
 

Po lekko wzrostowej pierwszej połowie wczorajszej sesji dla FW20, kolejne godziny już tylko przynosiły dalsze obsunięcia kursu. Na wykresie 60-min sytuację tłumaczy odbicie od linii oporu sierpniowych szczytów w pobliżu 2540 pkt. Nastąpiło zejście poniżej splotu średnich 15 i 30 godz. Najbliższym wsparciem są ostatnie dołki w pobliżu 2480 pkt. Wolny oscylator stochastyczny oraz MACD lądują poniżej linii sygnalnych. 

Postępuje proces rolowania pozycji na wygasające w grudniu kontrakty, zrównał się LOP obu serii. Na wykresie dziennym pojawił się układ zbliżony do zasłony ciemnej chmury, ale z racji poprzedzającej konsolidacji cenowej (formacja nie jest wieńczącą wierzchołek) nie należy jej przyznawać większej uwagi
. Natomiast faktem jest, że od ponad 1,5 tyg. jest obserwowany spadek wzrostowego impetu, MACD jest już poniżej linii sygnalnej.

Jeszcze broniony jest przebieg średnich, bieżący kurs opiera się na średniej 15 sesyjnej. Po stronie indeksu bazowego nadal dobrze prezentuje się największy podmiot w portfelu indeksowym – PKNORLEN. Mimo iż wczorajsza sesja nie przyniosła istotnych zmian, to jednak fakt poniedziałkowego wybicia sankcjonuje wybicie z prostokąta oddając potencjał ruchu o ok. 15 zł od linii wybicia 120 zł. Po drugiej stronie barykady jest PKOBP, którego kurs raczej obsuwa się do czerwcowego dołka ok. 34 zł. 
 
Nastroje na parkietach zagranicznych wciąż są pozytywne. Na giełdach amerykańskich kontrakty terminowe na S&P500 biją kolejne historyczne rekordy, w cenach zamknięcia również futures Nasdaq 100 oraz Dow Jones zdołały to osiągnąć. Z pewnością pozytywny sentyment napędzają malejące zagrożenia ze strony Korei Płn oraz kataklizmów pogodowych, jak również szansa wdrożenia jeszcze w tym roku reformy podatkowej, i co więcej z datą wsteczną (od 1 stycznia 2017). Dobre nastroje utrzymują się parkietach zachodnioeuropejskich, zyskiwały wczoraj na wartość  kontrakty terminowe na DAX i Eurostoxx 50. Zmiana tych instrumentów od wczorajszego popołudnia implikuje neutralny, lekko wzrostowy początek sesji dla FW20. 
 
W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na dane o produkcji przemysłowej w strefie euro oraz raporty inflacyjne dla Niemiec (ceny konsumpcyjne) i USA (ceny produkcji sprzedanej).
 
Więcej informacji w załączniku
 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 439.79Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: