Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl Sfera-Finansow.pl
oferty biznesowe   giełda samochodowa   oferty pracy   english version

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 00:01:23 -6h
Tokio (Japonia) 14:01:23 +8h
Sydney (Australia) 15:01:23 +9h
Londyn (Anglia) 05:01:23 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

150

Wall Street z rekordem

14.09.2017 08:11 czwartek
Bieżący tydzień przynosi zdecydowanie odrodzenie na globalnych indeksach. Sesja azjatycka przebiegała pozytywnie po wczorajszych rekordowych poziomach na amerykańskich indeksach. Doniesienia polityczne w USA oraz zmniejszenie się obaw o ryzyka związane z Koreą Północną wydają się wspierać kontynuację pozytywnych nastrojów na rynkach. 
 
Nastroje na rynkach finansowych są bardzo pozytywne od początku tego tygodnia. Wzrosty na Wall Street napędzane były przez giganta z Cupertino - spółkę Apple. Wcześniejsze doniesienia o jubileuszowym modelu iPhone’a o oznaczeniu X doprowadziły do wyznaczenia historycznego szczytu w notowaniach spółki.

Z racji tego, iż stanowi ona aż 3% kapitalizacji ze strony całego indeksu S&P 500 oraz dobry nastrojów wokół całego sektora doprowadził do wzrostu innych spółek, indeks S&P 500 zaliczył nowe historyczne szczyty
. Pomimo tego, iż Apple lekko zaskoczył wieloma nowinkami ze strony swoich produktów mogliśmy obserwować powtórkę z rozrywki. Ceny spółki rosły przed samą konferencją oraz podczas niej, natomiast później mogliśmy zobaczyć realizację zysków. 
 
Dzisiaj zmienność na Wall Street jest ograniczona i nie widać już chęci do dalszego kupowania spółek. Spółki mogą otrzymać również wsparcie poprzez ostatnie doniesienia z Białego Domu dotyczące planu redukcji podatków. Donald Trump odbył owocne rozmowy z senatorami, co może być sygnałem do zbliżania się potencjalnej reformy. Niemniej od 9 miesięcy nie widzimy żadnego wyraźnego zwycięstwa administracji Trumpa, co może w końcu doprowadzić do potencjalnej wyprzedaży na amerykańskim rynku akcyjnym. 
 
Słabnący kurs euro, w szczególności wobec amerykańskiego dolara wydaje się być wspierającym czynnikiem dla europejskich indeksów. Na zamknięciu DAX zyskał 0,24%, CAC 40 wzrósł o 0,10%, natomiast brytyjski FTSE 100 spadł o 0,33%. Na Wall Street przed godziną 18 sytuacja wygląda płasko. S&P 500 traci 0,04%, DJIA zyskuje 0,03%, natomiast Nasdaq traci 0,11%. 
 
Na GPW obserwujemy kontynuację wyprzedaży, którą można wiązać z dalszymi krokami Komisji Europejskiej w sprawie Polski wobec afery związanej z sądownictwem. Z drugiej strony Moody’s podwyższa perspektywy wzrostu gospodarczego dla Polski na przyszły rok, co powinno być czynnikiem wspierającym. WIG20 kończy dzień dokładnie na poziomie 2500 punktów tracąc 0,23%. 
 
Michał Stajniak 
Analityk Rynków Finansowych
XTB
dolar
14.09.2017 22:51 czwartek ~Eonim
Dolar wraca znowu na swoje miejsce (jeśli chodzi o siłę). Zgadzam się ze Stajniakiem, że nie widać chęci na przejęcia spółek
europa
14.09.2017 21:03 czwartek ~kejt
co by się nie działo, jakby nie stało euro to europejskie parkiety święcą zielenią, dobre podsumowanie, szczególnie PL bo tu i Moody's i KE dzieje się
usa
14.09.2017 17:37 czwartek ~usa
Cóż, wszystko, Ameryka jest już blisko zaczynam uczyć się angielskiego aktywnie https://buki.org.pl/korepetycje/jezyk-angielski/gdansk/
usa
14.09.2017 13:24 czwartek ~kazio
Strajniak w przypadku USA może mieć po raz kolejny rację ...
Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: