Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl Sfera-Finansow.pl
oferty biznesowe   giełda samochodowa   oferty pracy   english version

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 17:11:04 -6h
Tokio (Japonia) 07:11:04 +8h
Sydney (Australia) 08:11:04 +9h
Londyn (Anglia) 22:11:04 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Futures

14.09.2017 08:35 czwartek

Sytuacja rynkowa
 

Na krajowym parkiecie utrzymują się dość stonowane nastroje. Zmienność notowań wyraźnie przycichła, amplituda wahań wczorajszej sesji nie przekraczała 30 pkt. Na wykresie 60-min kurs jest nadal w trendzie bocznym, o granicach ok. 2480 – 2540 pkt. Niskie wartości ADX w pełni oddają horyzontalny charakter ostatnich ruchów.

Postępuje proces rolowania pozycji, przewagę pod względem LOP zdobyła już grudniowa seria. Na diagramie dziennym krótki korpus wczorajszej świecy nie wnosi nic nowego wpisując się w trwającą od końca sierpnia konsolidację cenową. Sygnały osłabienia wzrostowego impetu potwierdza zachowanie wskaźników, MACD jest poniżej linii sygnalnej, obniżają się wartości szybszych oscylatorów
. Kurs opiera się na przebiegu średniej 15 sesyjnej ze znacznym ryzykiem przebicia w dół. 
 
Po stronie głównych spółek indeksu bazowego, ostatnia spadkowa korekta na rynku miedzi nie pozostaje bez wpływu na krajowy konglomerat, chociaż w ostatnich dniach jest to częściowo kompensowane zwyżką USDPLN. Dla PKNORLEN ostatnie zmiany cen benzyn i oleju napędowego względem cen ropy zawężają znacznie rozszerzone w ostatnich dniach teoretyczne marże rafineryjne. Technicznie notowania są po wybiciu z prostokąta z możliwym ruchem powrotnym do ok. 120 zł. Kurs PKOBP raczej zmierza do podstawy ponad 4 miesięcznego trendu bocznego przy poziomie ok. 34 zł. 
 
Na giełdach zagranicznych utrzymują się stonowane nastroje. Kontrakty terminowe na S&P500 po uprzednim biciu nowych rekordów chwilowo zastopowały zwyżkę (indeks bazowy S&P500 i DJIA zdołały wspiąć się wyżej), w cenach zamknięcia nowy szczyt osiągnął futures Nasdaq100. Nadal pozytywny sentyment utrzymuje się na giełdach zachodnioeuropejskich (kontrakty terminowe na DAX i Eurostoxx 50), w czym pomaga też osłabiający się EURUSD. Z początkiem dnia jest obserwowane niewielkie osłabienie cen tych instrumentów co może się przełożyć na lekko niższe otwarcie sesji dla FW20. 
 
W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę od odczyty inflacyjne oraz cotygodniowe dane o nowych zasiłkach dla bezrobotnych w USA.  
 
Więcej informacji w załączniku
 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 435.05Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: