Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 07:43:07 -6h
Tokio (Japonia) 21:43:07 +8h
Sydney (Australia) 22:43:07 +9h
Londyn (Anglia) 12:43:07 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

48

Coraz bliżej procedowania ustawy podatkowej w USA

27.10.2017 09:22 piątek

Kluczowe informacje z rynków:

USA: W czwartek po południu Izba Reprezentantów przyjęła ostateczny projekt przyszłorocznej ustawy budżetowej, co otwiera teraz drogę do procedowania ustawy podatkowej. Przewaga w głosowaniu była jednak niewielka (216-212), co pokazuje że większość może być krucha. 

Przeciw opowiedziało się aż 20 republikańskich Kongresmenów, w tym 11 ze stanów New York, New Jersey i Kalifornia, którzy zwracali uwagę, że nowe przepisy mogą ograniczyć możliwość skorzystania z odliczeń podatkowych, co ma znaczenie biorąc pod uwagę poziom zamożności obywateli. Według doniesień ustawa podatkowa może zostać zaprezentowana już w najbliższą środę 31.10, podczas kiedy jej pierwsze czytanie w Kongresie może mieć miejsce już w tygodniu rozpoczynającym się 6 listopada, co pokazuje dość szybki tryb procedowania.
 
EUROSTREFA: Europejski Bank Centralny zdecydował w czwartek po południu, że program QE zostanie zredukowany od stycznia 2018 r
. połowę, tj. do 30 mld EUR/miesięcznie na kolejne 9 miesięcy z możliwością jego dalszego wydłużenia. W komunikacie podtrzymano też gotowość do ponownego zwiększenia skali programu, gdyby pojawiła się taka potrzeba. Zwrócono też uwagę, że proces reinwestycji środków z QE będzie trwał jeszcze długo po jego zakończeniu. 

Podczas konferencji prasowej Mario Draghi dał do zrozumienia, że odbicie inflacji jest jeszcze słabe i tym samym konieczne pozostaje utrzymanie „obszernych bodźców monetarnych”. Zwrócił też uwagę, że ryzyka dla wzrostu gospodarczego są związane m.in. z rynkiem walutowym, co może sygnalizować obawy części członków ECB dotyczące utrzymywania się wysokiego kursu euro. Szef ECB dodał, że czwartkowa decyzja nie była jednomyślna – ujawniły się różnice dotyczące tego, czy wyznaczyć końcową datę dla programu QE. Przyznał też, że nie można zakładać, że QE zostanie „nagle zakończone”.
 
Więcej informacji w załączniku
 
Marek Rogalski
Główny analityk walutowy
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.


Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 557.46Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: