Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 02:44:27 -6h
Tokio (Japonia) 16:44:27 +8h
Sydney (Australia) 17:44:27 +9h
Londyn (Anglia) 07:44:27 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

Pożyczka na dowolny cel

10.11.2017 13:37 piątek

Wielu przedsiębiorców napotyka na problemy finansowe, które mogą zahamować rozwój ich firm i dostarczyć wielu stresów. Inwestycja, która okazała się nie rentowna czy kontrahent, który opóźnia zapłatę za towar lub usługę mogą znacząco zaburzyć płynność finansową przedsiębiorcy. Naturalnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest skorzystanie z pomocy oferowanej przez instytucje finansowe. Jednak czy można w takiej sytuacji zaciągnąć zobowiązanie na dowolny cel ?

Kredyty bankowe dla przedsiębiorców

W przypadku kredytów bankowych konieczne jest wykazanie się zdolnością kredytową, pozwalającą chociaż teoretycznie zabezpieczyć spłatę zobowiązania w przyszłości. Zatem osoby, które aktualnie maja problemy finansowe mogą nie otrzymać finansowania z banku ze względu na zbyt niska ocenę zdolności płatniczych. Ponadto procedury bankowe dla przedsiębiorców mogą być rozbudowane i czasochłonne oraz mogą wymagać podania celu zaciągania zobowiązania i rozliczenia się z jego realizacji już po otrzymaniu kredytu. Zatem dla wielu firm finansowanie w postaci kredytu bankowego może okazać się niedostępne.

Pożyczka na dowolny cel

Jednak istnieje alternatywne rozwiązanie w postaci pożyczki dla firm np. ProfiCredit.pl/Pożyczki-Dla-Firm. Najczęściej jest to pożyczka na dowolny cel, zatem jej otrzymanie nie wymaga podania jej przeznaczenia. Podobnie jak w przypadku kredytu, pożyczka dla firm może zostać rozłożona na dogodne raty, dzięki czemu jej spłata nie obciąży jednorazowo budżetu. W niektórych instytucjach pozabankowych dostępne są kwoty rzędu kilku tysięcy złotych a dzięki mniejszym wymaganiom formalnym otrzymanie pożyczki dla firm może okazać się łatwiejsze niż w przypadku kredytu bankowego.

Warto zatem porównać oferty zarówno banków jak i instytucji pozabankowych, zwracając uwagę nie tylko na koszty, lecz również na wymagania formalne, które trzeba spełnić by otrzymać finansowanie. W przypadku instytucji pozabankowych te wymagania najczęściej są mniejsze, więc osoby o obniżonej zdolności kredytowej również mają szanse otrzymać pożyczkę. Jednak zawsze, gdy zaciągamy zobowiązania, zarówno te w bankach jak i poza nimi, powinniśmy przemyśleć swoje możliwości finansowe i zdecydować, czy pozwalają nam one na spłatę zobowiązania w przyszłości.
 Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: