Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl Sfera-Finansow.pl
oferty biznesowe   giełda samochodowa   oferty pracy   english version

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 00:19:08 -6h
Tokio (Japonia) 14:19:08 +8h
Sydney (Australia) 15:19:08 +9h
Londyn (Anglia) 05:19:08 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

14.11.2017 09:23 wtorek

Sytuacja rynkowa
 

Początek tygodnia przyniósł kontynuację słabszego okresu dla rynków europejskich, w tym dla rynku polskiego, dla którego była to czwarta z rzędu spadkowa sesja. Na rynku amerykańskim brak większych zmian, główne indeksy utrzymują się przy szczytach, przy niewielkiej zmienności. Kalendarium publikacji makroekonomicznych było w poniedziałek względnie puste (znacznie więcej istotnych publikacji zaplanowane jest na dalszą część tygodnia, w tym na dziś), uwagę przykuwał jednak finalny odczyt dynamiki inflacji konsumenckiej, za październik, z krajowej gospodarki.
 
Finalny odczyt CPI okazał się zgodny z odczytem wstępnym (+2,1% r/r)
. W strukturze produktowej, do wzrostu wskaźnika przyczyniła się m.in. drożejąca żywność (+5,8% r/r i +1,0% m/m). Zauważyć można także poprawę  w ujęciu miesięcznym w kategorii odzieży i obuwia (z uwagi na wprowadzanie nowych kolekcji na sezon jesień – zima), ze wzrostem cen o 3,5% m/m (w ujęciu rocznym branża cały czas doświadcza negatywnego zjawiska w postaci deflacji, która w zeszłym miesiącu wyniosła 4,6% r/r, jest to jednak mniej niż dla danych za okres od stycznia do października br., dla których deflacja wyniosła 5,3% r/r).
 
Od zamknięcia wczorajszej sesji raporty okresowe przekazały m.in. CCC, CIECH, HANDLOWY, PLAY i WIRTUALNA POLSKA (szczegóły wyników w Wybranych komunikatach ze spółek). Pojawiła się także informacja, iż EUROCASH, po zamknięciu rynku 30 listopada, opuścić ma indeks MSCI Poland (do indeksu z kolei dołączyć mają CD PROJECT, DINO i PLAY) w wyniku kwartalnej rewizji, a dołączyć ma do indeksu MSCI Poland Small Cap (obok STALPRODUKTU).
 
Dzisiejsze kalendarium wypełnione jest istotnymi publikacjami makroekonomicznymi zarówno ze strefy euro i jej największej gospodarki, Niemiec, jak też z gospodarki krajowej. Opublikowany już wstępny odczyt dynamiki PKB za III kw. br. dla Niemiec okazał się wyraźnie wyższy od konsensusu rynkowego, co może wspierać nastroje rynkowe, tym bardziej, że DAX w listopadzie zalicza póki co  korektę. Na godz. 10.00 przewidziany jest wstępny odczyt PKB za III kw. br. dla Polski, dla którego oczekuje się dalszego przyspieszenia dynamiki, do 4,5% r/r (z 3,9% r/r w II kw. 2017 r.).
 
Więcej informacji w załączniku
 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 744.63Kb ] Plik do pobrania
Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: