Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl Sfera-Finansow.pl
oferty biznesowe   giełda samochodowa   oferty pracy   english version

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 11:45:12 -6h
Tokio (Japonia) 01:45:12 +8h
Sydney (Australia) 02:45:12 +9h
Londyn (Anglia) 16:45:12 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

06.12.2017 09:10 środa

Sytuacja rynkowa

 
Wtorek przyniósł lekki wzrost krajowego rynku, co oznacza kontynuację zainicjowanego w poniedziałek odbicia, po zeszłotygodniowych dość mocnych spadkach. Rynkowi pomagały pozytywnie przyjęte informacje o planach przejęcia Netii przez Cyfrowy Polsat (dodatkowo, wczoraj ogłoszone zostało wezwanie na akcje Netii – szczegóły w Wybranych komunikatach ze spółek). Obie spółki (oraz Mennica Polska, która sprzedała swój pakiet w Netii) zaliczyły solidne zwyżki notowań. Na rynku amerykańskim z kolei sesja lekkich spadków, co jest dziś negatywnie odbierane na rynku azjatyckim, który notuje dość mocną zniżkę.
 
Wczorajsza decyzja RPP i konferencja prasowa wiele nowego nie wniosły
. Zgodnie z oczekiwaniami, RPP utrzymała referencyjną stopę procentową bez zmian, utrzymana została także względnie gołębia retoryka, mimo ostatnich mocnych danych z polskiej gospodarki, m.in. CPI za listopad.
 
Od zamknięcia wczorajszej sesji kolejne spółki odzieżowe przekazały miesięczne raporty sprzedażowe: WITTCHEN oraz REDAN wraz ze spółką zależną, TXM. WITTCHEN pokazał dużą dynamikę wzrostu przychodów w listopadzie, w przeciwieństwie do REDANU i odpowiadającej za segment dyskontowy spółki z jej grupy kapitałowej, TXM.
 
W kalendarium dzisiejszej sesji swoisty wstęp do piątkowych, oficjalnych danych z amerykańskiego rynku pracy, w postaci raportu ADP za listopad. 

Więcej informacji w załączniku

BM Alior Bank 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 319.95Kb ] Plik do pobrania
Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: