Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 21:14:21 -6h
Tokio (Japonia) 11:14:21 +8h
Sydney (Australia) 12:14:21 +9h
Londyn (Anglia) 02:14:21 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

48

Podatkowe przepychanki szkodzą dolarowi

15.12.2017 10:48 piątek
Kluczowe informacje z rynków:
 
USA / PODATKI: Republikański senator Mark Rubio zapowiedział, że nie poprze obecnej wersji ustawy podatkowej, jeżeli nie znajdą się w niej lepsze zapisy związane z ulgami na dzieci. Z kolei Mike Lee wyraził podobne uwagi, ale przyznał, że nie jest jeszcze zdecydowany jak zagłosuje. Powracają też spekulacje, jakoby stawka podatku CIT miała jednak wynieść 21 proc. a nie 20 proc. (chociaż zostanie obniżona z obecnych 35 proc.).
 
USA: Pojawiły się spekulacje, jakoby spiker Izby Reprezentantów Paul Ryan miał zrezygnować po listopadowych (2018 r.) wyborach do Kongresu.
 
USA: Opublikowane wczoraj po południu dane nt. listopadowej sprzedaży detalicznej wypadły lepiej od oczekiwań – odczyty wyniosły 0,8 proc
. m/m i 1,0 proc. m/m bez uwzględnienia wolumenu samochodów
 
EUROSTREFA: Europejski Bank Centralny na zakończonym wczoraj posiedzeniu nie zmienił parametrów polityki monetarnej, co nie jest zaskoczeniem. Od stycznia program QE zostanie zredukowany do 30 mld EUR miesięcznie. ECB powtórzył, że stopy procentowe nie zostaną podniesione długo po zakończeniu programu QE, dał też do zrozumienia, że będzie wykorzystywał dostępne narzędzia zanim nabierze pewności, co do inflacji (może to oznaczać, że QE nie zakończy się we wrześniu). ECB podniósł w górę prognozy PKB na lata 2018-2019, ale te dla inflacji zostały podniesione nieznacznie (w ciągu najbliższych 3 lat nie osiągnie ona celu 2,0 proc.).
 
WIELKA BRYTANIA: Bank Anglii był wczoraj jednomyślny w decyzji o utrzymaniu stóp procentowych (9-0). Decydenci zwracali uwagę na wyzwanie, jakim będzie Brexit, Ich zdaniem potrzeba też czasu, aby móc ocenić skutki listopadowej podwyżki. BOE nie wykluczył dalszych posunięć, ale będą one raczej dość stopniowe.
 
NOWA ZELANDIA: Minister finansów Grant Robertson przyznał, że czuje się „komfortowo” w kwestii ostatnich poziomów dolara nowozelandzkiego na rynku.
 
JAPONIA: Indeks Tankan dla największych producentów wzrósł w III kwartale do najwyższego poziomu od 11 lat (25 pkt.), a wskaźnik dla usług utrzymał się na poziomie 23 pkt.
 
Więcej informacji w załączniku
 
Marek Rogalski
Główny analityk walutowy
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 605.05Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: