Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
oferty biznesowe   giełda samochodowa   oferty pracy   english version

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 22:10:48 -6h
Tokio (Japonia) 12:10:48 +8h
Sydney (Australia) 13:10:48 +9h
Londyn (Anglia) 03:10:48 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

48

Końcówka roku wyjątkowo słaba dla dolara

29.12.2017 11:39 piątek

Kluczowe informacje z rynków:

USA: Opublikowany wczoraj po południu indeks Chicago PMI wzrósł w grudniu do 67,6 pkt. z 63,9 pkt., co jest jego najwyższym poziomem od marca 2011 r.

EUROSTREFA / WŁOCHY: Prezydent Włoch zdecydował wczoraj o rozwiązaniu parlamentu. Przedterminowe wybory odbędą się 4 marca 2018 r. Ten ruch nie jest zaskoczeniem dla obserwatorów tamtejszej sceny politycznej.

EUROSTREFA / HISZPANIA: Szacunkowe dane nt. grudniowej inflacji HICP wskazały na jej wyhamowanie do 1,3 proc. r/r z 1,8 proc. r/r (oczekiwano 1,5 proc. r/r).


Opinia: Ostatnia w tym roku sesja handlu przynosi kontynuację obserwowanej w ostatnich dniach przeceny dolara. Nie zdołały jej zatrzymać opublikowane wczoraj dość dobre dane nt. indeksu Chicago PMI, który osiągnął swoje 7-letnie szczyty. Rynek jest pesymistycznie nastawiony do amerykańskiej waluty, gdyż nie widzi na razie szans na pozytywne zmiany w kwestii oczekiwań związanych z polityką FED

. Dodatkowo patrząc historycznie I kwartał częściej był słabszy dla dolara, co tłumaczono słabością danych makroekonomicznych ze względu na czynniki pogodowe (sroga zima). Jak będzie teraz – zobaczymy. Handel w  okresie między Świętami cechuje jednak kontynuacja obserwowanych trendów…

Na wykresie koszyka handlowego FUSD widać złamanie listopadowego wsparcia przy 92,41 pkt. To powoduje, że kluczowym poziomem staje się teraz dołek z maja 2016 r. przy 91,86 pkt. Niemniej taki układ techniczny nie wyklucza, że w perspektywie kilku tygodni możemy przetestować minimum z września b.r. przy 90,97 pkt., a nawet go naruszyć.


...Więcej informacji w załączniku

Sporządził: Marek Rogalski – główny analityk walutowy DM BOŚ

Plik w formacie PDF Całość w formacie .PDF [ 539.82Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: