Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 01:11:21 -6h
Tokio (Japonia) 15:11:21 +8h
Sydney (Australia) 16:11:21 +9h
Londyn (Anglia) 06:11:21 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

Co warto wiedzieć o szybkich pożyczkach przez Internet?

02.01.2018 14:37 wtorek

Pożyczki przez Internet cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ można je zaciągnąć błyskawicznie i bez zbędnych formalności. Jak to właściwie działa? Poniżej przedstawiamy podstawowe zasady, jakimi rządzi się świat pożyczek online i podpowiadamy, na co zwracać uwagę przy wyborze firmy pożyczkowej.

Jakie warunki należy spełnić, aby móc wygodnie wziąć szybką pożyczkę online?

Formalności przy składaniu wniosku o pożyczkę online zostały ograniczone do niezbędnego minimum, dzięki czemu czas oczekiwania na weryfikację jest bardzo krótki. Często cały proces zaciągnięcia pożyczki i wypłaty zobowiązania może trwać zaledwie kilkanaście minut (o ile mamy konto obsługujące szybkie przelewy od pożyczkodawcy) – czyli o wiele krócej niż w przypadku tradycyjnego banku. Przy składaniu wniosku o pożyczkę będzie nam potrzebny jedynie dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość i polskie obywatelstwo. Niektóre z firm udzielających pożyczek online ustalają minimalny wiek osób, które mogą skorzystać z ich usług. Przykładowo, w przypadku firmy Vippo jest to 25 lat. Młodsze osoby często nie mają historii kredytowej, co uniemożliwia sprawdzenie, czy będą w stanie spłacać zaciągnięte zobowiązanie.

Jak przebiega składanie wniosku online o pożyczkę pozabankową?

Wybierając firmę pożyczkową, warto zdecydować się na taką, w której sposób złożenia wniosku online jest bardzo prosty. Większość portali oferuje możliwość wzięcia pożyczki poprzez kliknięcie w odpowiednią zakładkę np. „pożycz” czy „złóż wniosek”. Po przekierowaniu na odpowiednią stronę zobaczymy kalkulator pożyczki. Umożliwia on ustawienie kwoty pożyczki (najczęściej jest to od 1000 do 5000 zł) oraz czasu spłaty (w przypadku pożyczek ratalnych online okres ten wynosi z reguły od 6 do 36 miesięcy). Po ustawieniu odpowiednich parametrów od razu powinniśmy zobaczyć wyliczenie wszystkich kosztów, które będą dodane do pożyczanej kwoty – w tym oprocentowanie pożyczki, opłaty przygotowawcze i administracyjne. Przed wysłaniem wniosku warto sprawdzić w regulaminie, czy i w jakiej sytuacji firma zastrzega sobie możliwość pobrania dodatkowych opłat. Niektóre parabanki pobierają opłaty za wcześniejsze spłaty, wydanie harmonogramu spłat, czy wysyłane monity, inne tego nie robią. Kolejny etapem jest podanie danych wymaganych przez firmę. To pozwala pożyczkodawcy zweryfikować wiarygodność kredytową klienta i przygotować umowę. Po jej otrzymaniu należy ją przeczytać i wysłać przelew weryfikacyjny w kwocie maksymalnie wynoszącej 1 zł. Wysłanie przelewu weryfikacyjnego jest równoznaczne z akceptacją umowy. Na przelanie pieniędzy należy poczekać od kilkunastu minut do kilku godzin – wszystko zależy od tego, w jakim banku mamy konto.

Czy firma udzielająca pożyczek online może odrzucić wniosek?

Czasami zdarza się, że parabanki odrzucają złożone przez klientów wnioski o pożyczki. Najczęściej ma to miejsce wtedy, gdy osoba ubiegająca się o pożyczkę ma złą historię kredytową – np. została wpisana do rejestru dłużników, takiego jak ERIF, BIK czy BIG Infomonitor.Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: