Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 11:40:26 -6h
Tokio (Japonia) 01:40:26 +8h
Sydney (Australia) 02:40:26 +9h
Londyn (Anglia) 16:40:26 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

133

Dane z Europy bez wpływu. Kryzys na kryptowalutach

12.01.2018 08:46 piątek
Dane makroekonomiczne z Europy przeszły bez większego echa przez nadchodzącą konferencję prasową szefa Europejskiego Banku Centralnego. Pojawiło się ryzyko ograniczenia handlu kryptowalutami w Korei Południowej. 
 
Dane z Europy
 
Dzisiaj od rana poznaliśmy produkcję przemysłową na Słowacji. Wzrosła ona o 6,2% wobec oczekiwanych 4,5%. Pomimo dobrych danych ta gospodarka jest zbyt mała by mieć realny wpływ na notowania euro. Później przyszły dokładnie zgodne z oczekiwaniami dane z Węgier. 

Co ciekawe, pomimo pełnej zgodności na rynku pojawiła się spora zmienność, ale finalnie forint niemal nie zmienił swojej wartości. Szacunki rocznej dynamiki w Niemczech wyniosły 2,2% wobec oczekiwanych 2,4%
. Również te dane przeszły bez większego echa. Nie może to dziwić, gdyż rynek czeka na godzinę 13:30 i wystąpienie Mario Draghiego. Być może ta konferencja wyrwie rynki walutowe z noworocznego letargu.
 
Spadki na kryptowalutach
 
W rynku kryptowalutowym Korea Południowa pełni szczególną funkcję. Kraj ten odpowiada za znacznie większy procent obrotu tymi aktywami niż mogłoby wynikać z jego potencjału gospodarczego czy liczby ludności. Dzisiaj doszło tam do akcji urzędów skarbowych przeciwko dwóm największym giełdom kryptowalutowym. Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiedziało z kolei zakaz handlu. Ministerstwo ds. strategii i finansów poinformowało z kolei, że zapowiedź jest przedwczesna. Wątpliwym jest jednak by nie doszło do pewnej regulacji rynku. Zakaz otwierania anonimowych kont na giełdach wydaje się właściwie przesądzony. Rynek zareagował bardzo szybko. Notowania najpopularniejszej kryptowaluty, czyli bitcoina, spadły o niemal 1000 dolarów. Ostatnio tak tani bitcoin był na rynku 2 stycznia.
 
Dzisiaj w kalendarzu danych makroekonomicznych warto zwrócić uwagę na:
13:30 - Strefa Euro - protokół z posiedzenia EBC,
14:30 - USA -wnioski o zasiłek dla bezrobotnych.

Maciej Przygórzewski - główny analityk w Internetowykantor.pl i Walutomat.pl
 


Żenada
12.01.2018 23:09 piątek ~Żenada
,,Dane z Europy bez wpływu. Kryzys na kryptowalutach" Czy ty siebie czytasz?ty nie wiesz co to kryzys...
Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: