Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 15:15:01 -6h
Tokio (Japonia) 05:15:01 +8h
Sydney (Australia) 06:15:01 +9h
Londyn (Anglia) 20:15:01 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Futures

16.01.2018 08:53 wtorek

Sytuacja rynkowa
 

Poniedziałkowa sesja na krajowym rynku dla FW20 nie przyniosła większych zmian. Na wykresie 60min kurs instrumentu od kilku dni pozostaje w fazie konsolidacji i póki co nie odnajdywane są przesłanki na rychłe wybicie. RSI pozostaje w strefie neutralnej idąc nadal w bok, MACD również oscyluje blisko poziomu równowagi naprzemiennie przeplatając się z linią sygnalną. 

Obraz braku trendu wertykalnego dopełniają niskie wartości wskaźnika ADX. Alertem wybicia będzie wyjście poza obszar 2508 lub 2565 pkt. Na wykresie dziennym kolejna świeca o krótkim korpusie (szpulka) jedynie potwierdza osiągnięcie lokalnego stanu równowagi, a jednocześnie podkreśla obawy o siłę strefy oporu ubiegłorocznych szczytów 2577 pkt. 
 
W gronie spółek indeksu bazowego dobrze zachowują się spółki surowcowe (PGNIG, JSW, KGHM) na fali ostatnich wzrostów lub podtrzymania podwyższonych cen surowców bazowych dla tych spółek
. Wciąż słabe pozostają relacje cen paliw i ropy odbijając się na niższych szacunkach teoretycznych marż spółek paliwowych. Indeks WIG Banki traci wzrostowy impet, sektor energetyczny pozostaje pod presją wysokich cen węgla. Możliwości pchnięcia indeksu na wyższe poziomy na dzień dzisiejszy wydają się więc mocno ograniczone.
 
Giełdy amerykańskie wczoraj nie pracowały, jednakże kontrakty terminowe na główne indeksy od piątkowego zamknięcia zyskują lekko na wartości. Dziś swoje raporty przed sesją opublikują m.in. spółki Citigroup oraz United Health Group. Relatywnie słabsze nastroje są wykazywane na giełdach zachodnioeuropejskich, które są pod negatywnym wpływem ostatniego umocnienia EURUSD.
 
Dzisiejsze kalendarium wypełniają głównie odczyty inflacyjne, w tym dla Niemiec i Wielkiej Brytanii, oraz raport o inflacji bazowej w Polsce.

Więcej informacji w załączniku

BM Alior Bank 
 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 458.2Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: