Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 07:41:21 -6h
Tokio (Japonia) 21:41:21 +8h
Sydney (Australia) 22:41:21 +9h
Londyn (Anglia) 12:41:21 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

09.02.2018 09:39 piątek

Sytuacja rynkowa
 

W czwartek wyprzedaż na globalnych rynkach akcji była kontynuowana. Indeksy w Europie jak po dniu odpoczynku powróciły do dynamicznych spadków, a wyprzedaż nabrała tempa po otwarciu sesji w USA. Wśród czynników trudno wczoraj szukać jednoznacznych przesłanek. 

Wprawdzie informacje z USA o poziomie wniosków dla bezrobotnych potwierdziły dobrą kondycję rynku pracy, ale rynki pozostają głownie pod wpływem dość jastrzębich sygnałów z Fed, które mogą sprzyjać szybszemu zacieśnianiu polityki monetarnej w USA i w konsekwencji wyższym kosztom finansowania dla spółek. Amerykańskim indeksom nie pomogły wczoraj nawet doniesienia o możliwym wyjściu z impasu negocjacji nad prowizorium budżetowym i zawarciu porozumienia przez obie partie Senatu
. Głosowania przebiegały jednak nerwowo. 

W nocy republikański senator Rand Paul zablokował głosowanie nad ponadpartyjnym porozumieniem budżetowym, doprowadzając do drugiego w tym roku zawieszenia działalności rządu federalnego. Niemniej w piątek nad ranem Senat USA zdołał zatwierdzić porozumienie budżetowe przywódców obu partii. Porozumienie to, w przypadku zaaprobowania przez Izbę Reprezentantów, pozwoli na wznowienie działalności rządu federalnego.
 
Globalna faza risk off ciążyła wczoraj również krajowym indeksom, sprowadzając ich notowania w granice tegotygodniowych dołków. Wśród dużych spółek najmocniej spadła wycena PKN Orlen, po wynikach lekko stracił również mBank. Wzrosty zanotował z kolei JSW i Eurocash. Wycena JSW wzrosła głownie po informacjach o możliwości odkupu od Prairie Mining koncesję na nieczynną kopalnię Dębieńsko. Na szerokim rynku najmocniej rósł Mostostal Zabrze (+23,6%) po komunikacie o zawarciu z firmą BASF Polska listu intencyjnego.
 
Pogorszenie nastrojów na krajowym parkiecie sprzyjało ponownemu testowi długoterminowej linii wsparcia przez WIG. Przełamanie powyższego obszaru będzie techniczną przesłanką do kontynuacji ruchu na południe. Podobne wnioski nasuwają również wskaźniki. ADX coraz bardziej potwierdza przewagę podaży na rynku, choć w krótkim terminie mocno osłabiony RSI daje nadzieję na odreagowanie.
 
W układzie dzisiejszej sesji szukanie sygnałów zwrotnych będzie trudne. Kalendarium pozostaje puste, a powrót do wyprzedaży w USA i na dzisiejszej sesji również w Azji będzie utrudniał odbicie i w Europie. Tym samym otwarcie na GPW zapowiada się słabo, a kontrakty na główne indeksy w Europie w porannym handlu pozostają poniżej kreski. 
 
Więcej informacji w załączniku

BM Alior Bank
 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 340.16Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły:

BM Alior Bank - Raport Rynkowy

2019-02-19 13:11:24

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

2019-02-19 10:06:40

BM Alior Bank - Raport Futures

2019-02-19 08:41:51

BM Alior Bank - Raport Futures

2019-02-18 09:25:35

BM Alior Bank - Raport Rynkowy

2019-02-15 14:57:49