Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 05:12:30 -6h
Tokio (Japonia) 19:12:30 +8h
Sydney (Australia) 20:12:30 +9h
Londyn (Anglia) 10:12:30 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

120

Bank Anglii wysłał rynkom jastrzębi sygnał

09.02.2018 12:16 piątek
Rynki w dalszym ciągu oscylują w klimacie podwyższonej zmienności i awersji do ryzyka. W związku z powyższym widać większe zainteresowanie walutami mającymi status tak zwanych bezpiecznych przystani. Rynki akcji pozostają w fazie korekty. Zdaniem Williama Dudley’a z Fed ostatnie wydarzenia na amerykańskim rynku kapitałowym nie będą jak na razie miały wpływu na perspektywy gospodarcze i decyzje FOMC odnośnie polityki monetarnej.

W jego opinii korekta po silnych wzrostach indeksów akcji w USA  jest czymś naturalnym. Szef oddziału Fed w Nowym Jorku pozostaje zwolennikiem trzech podwyżek stóp procentowych w 2018 roku, po 25pb każda. Takiej koncepcji przychyla się także Esther George podkreślając znaczenie podwyżek stóp procentowych dla podtrzymanie ekspansji gospodarczej bez ryzyka przegrzania koniunktury i zbyt wysokiej inflacji. Koleje posiedzenie Rezerwy Federalnej oraz prezentacja najnowszych projekcji makroekonomicznych odbędzie  w marcu. 
 
 
Bank Anglii zgodnie z konsensusem rynkowym nie zmienił parametrów polityki monetarnej
. Główna stopa procentowa wynosi nadal 0,5% a wartość programu skupu aktywów kształtuje się na poziomie 435 mld GBP.  BoE wysłał jednak rynkom jastrzębi sygnał twierdząc, że najprawdopodobniej będzie zmuszony podnieść stopy procentowej szybciej i w nieco większej skali niż do tej pory antycypował w celu uniknięcia przegrzania gospodarki. 

W związku z powyższym w najbliższych miesiącach 2018 roku należy spodziewać się wzrostu kosztu pieniądza w Wielkiej Brytanii. W reakcji na te informacja funt zyskał w dniu wczorajszym na wartości. Dziś z kolei waluta brytyjska oddaje część zysków na skutek słabszych danych z Wielkiej Brytanii. W grudniu wzrósł bowiem deficyt handlowy, natomiast produkcja przemysłowa spadło o 1,3% w ujęciu miesięcznym wobec oczekiwanego spadku o 0,9% m/m. 
 
 
Podczas piątkowej sesji zostaną opublikowane dane z kanadyjskiego rynku pracy. Analitycy oczekują nieco słabszych danych za styczeń w porównaniu do grudniowych odczytów zarówno jeśli chodzi o stopę bezrobocia, jak i poziom zatrudnienia.  W oczekiwaniu na dane para USD/CAD oscyluje tuż powyżej 100-okresowej średniej EMA w skali dziennej. 
 
EUR/USD
 
Eurodolar kontynuował spadki w dniu wczorajszym. Główna para walutowa dotarła w rejon 200-okresowej średniej EMA w skali H4 oraz 50% zniesienia całości fali wzrostowej z okolic 1,1915. Aktualnie notowania pozostają stabilne w oczekiwaniu na nowe impulsy. W przypadku obrony wsparcia w rejonie 1,2220 zostanie podjęta próba powrotu w okolice 100-okresowej średniej EMA w skali H4, która wyznacza najbliższy opór w rejonie 1,2325. 

 
USD/CAD
 
USD/CAD pozostaje w fazie korekty ostatniej fali spadkowej z poziomu 1,2920. Notowania oscylują powyżej 100-okresowej średniej EMA w skali dziennej w oczekiwaniu na dane z rynku pracy w Kanadzie. Słabsze publikacje mogą stać się impulsem do przetestowania oporu na poziomie 1,2620. Zejście poniżej okolic 1,2580 powinno stać się impulsem do powrotu notowań w kierunku 1,2520. 

 
Anna Wrzesińska
Noble Securities SA
Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: