Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 05:13:27 -6h
Tokio (Japonia) 19:13:27 +8h
Sydney (Australia) 20:13:27 +9h
Londyn (Anglia) 10:13:27 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Futures

12.02.2018 08:48 poniedziałek

Sytuacja rynkowa
 

Piątkowa sesja przyniosła kontynuacje spadku. Po słabym otwarciu były podejmowane próby, zarówno w kierunku zwyżki jak i zepchnięcia notowań na niższe poziomy cenowe, ostatecznie zamkniecie notowań wypadło w pobliżu ceny otwarcia. Na diagramie 60-min na szybszych wskaźnikach AT nie ma potwierdzenia dla nowego minimum cenowego i pojawiają się pozytywne dywergencje. 

Na wykresie dziennym świeca szpulka w wydłużonymi cieniami sugerowałaby próbę ustanowienia poziomu równowagi. Fakt pojawienia się jej w pobliżu wsparcia grudniowego dołka (wykres kontynuacyjny) wzmacniałby wymowę i zwiększał szanse na wzrostowe odbicie
. Sprzyjałoby temu zachowanie giełd zagranicznych, gdzie poranne notowania kontraktów terminowych na główne indeksy wyraźnie zyskują na wartości w stosunku do piątkowego popołudnia implikując mocno wzrostowe otwarcie sesji dla FW20. Jednocześnie dla futures na S&P50 i Eurosoxx50 są dostrzegalne niewielkie pozytywne dywergencje w strefach wyprzedania rynku. 
 
Wśród spółek indeksu bazowego słabo prezentuje się energetyka, gdzie notowania są na kilkumiesięcznych minimach. Gorzej oceniany jest również PKNORLEN, prawdopodobnie po ostatnich doniesieniach o zmianach w zarządzie oraz możliwym zaangażowaniu spółki w projekty atomowe. Relatywnie lepiej na tym tle wypadają banki i ewentualnego odbicia dla WIG20 można oczekiwać bardziej z tej strony. Z dzisiejszym dniem odbijają w górę ceny miedzi co wspierałoby zainteresowanie akcjami KGHM. 
 
W dzisiejszym kalendarium nie ma istotniejszych dla krajowego rynku informacji. 
 
Więcej informacji w załączniku
 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 463.56Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: