Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 04:57:41 -6h
Tokio (Japonia) 18:57:41 +8h
Sydney (Australia) 19:57:41 +9h
Londyn (Anglia) 09:57:41 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

12.02.2018 09:01 poniedziałek

Sytuacja rynkowa
 

Piątek przyniósł kontynuację wyprzedaży na rynkach europejskich, co można uznać za konsekwencję czwartkowej, mocnej zniżki na Wall Street, kiedy duża część ruchu wykonała się już po zamknięciu parkietów Starego Kontynentu. Amerykanie z kolei odrobili część strat, chociaż sesja piątkowa obfitowała w dużą zmienność i jej finał był niepewny. Ostatecznie główne indeksy amerykańskie zamknęły się przy dziennym maksimum, ze zwyżkami rzędu 1,4 – 1,5%.
 
Na rynku krajowym zamknięcie WIG na poziomie najniższym od sierpnia zeszłego roku. Wśród indeksu WIG20 liderami spadków w piątek LPP oraz JSW, które zniżkowały o ponad 4,5%
. Rynek dyskontował prezentowaną przez JSW długoterminową strategię na lata 2018 – 2030. Spółka zakłada m.in. stopniowy wzrost produkcji węgla, z 14,9 mln ton w 2017 r. do 18,2 mln ton w 2030 r. (co dawałoby CAGR na poziomie 1,6%). Wynik na poziomie netto ma średniorocznie, w horyzoncie strategii, wynieść ok. 1 mld zł, spółka chce wypłacać dywidendę na poziomie max 30% zysku netto.
 
Po zamknięciu piątkowej sesji INTER CARS oraz MONNARI przekazały comiesięczne raporty sprzedażowe. W przypadku pierwszej ze spółek, dynamika przychodów w styczniu br. wskazuje na progres rzędu 15,6% r/r (podobna dynamika roczna do całego 2017 r., dla którego wyniosła ona 15,3%). Druga ze spółek rozczarowała raportem (spadek przychodów ze sprzedaży towarów w styczniu br. o ponad 12% r/r), podała jednak jednocześnie informację o aktualizacji wartości łódzkiej nieruchomości, co, jak się szacuje, powinno zwiększyć skonsolidowany wynik netto (z uwzględnieniem podatku odroczonego) o ok. 6 mln zł. Mając na względzie bezgotówkowy charakter tej operacji, niewykluczone, że rynek większą uwagę przyłoży jednak  do rozczarowującej styczniowej sprzedaży w obrębie podstawowej działalności spółki (odzież). Oprócz ww. spółek, po sesji szacunkowe wyniki  za 2017 r. przekazał APATOR (szczegóły w Wybranych komunikatach ze spółek).
 
Kalendarium dzisiejszej sesji jest względnie puste. Kontrakty terminowe na główne indeksy zachodnioeuropejskie wykazują o poranku solidne zwyżki, wskazując na możliwe odbicie na rynku kasowym. 

Więcej informacji w załączniku
 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 756.39Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: