Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
oferty biznesowe   giełda samochodowa   oferty pracy   english version

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 21:30:54 -6h
Tokio (Japonia) 11:30:54 +8h
Sydney (Australia) 12:30:54 +9h
Londyn (Anglia) 02:30:54 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

14.03.2018 09:02 środa

Wtorek przyniósł pogorszenie nastrojów na globalnych rynkach akcji, w tym na rynku krajowym. Indeks szerokiego rynku, WIG, zanotował 0,8% zniżkę, zrealizowaną głównie w końcowej fazie sesji, co można wiązać z wyraźnym osłabieniem się w tym czasie parkietów eurolandu, na czele z niemieckim indeksem DAX (-1,6%), które negatywnie reagowały na osłabienie dolara i związany z tym wzrost EURUSD. Na notowania amerykańskiej waluty wpływ mogły mieć z kolei zgodne z oczekiwaniami dane o inflacji oraz zmiana na stanowisku sekretarza stanu.

Od zamknięcia wczorajszej sesji raporty okresowe przekazały m.in
. TAURON, PGNIG, LPP. Spółki pokazały wyniki bliskie opublikowanym już wcześniej szacunkom (szczegóły w Wybranych komunikatach ze spółek). Z prezentacji LPP wynika, że spółka oczekuje na bieżący rok utrzymania dwucyfrowej dynamiki sprzedaży (chce rozwijać zarówno salony, jak i e-commerce, który z uwagi na wprowadzony w Polsce zakaz handlu w niedziele jeszcze bardziej nabiera na znaczeniu), chce także wejść do trzech nowych krajów. Spółka celuje także w poprawę marży brutto na sprzedaży, która miałaby wzrosnąć z 52,9% za cały 2017 r. do 54-55% w 2018 r. 
 
Na dzisiejszą sesję uwagę zwracają liczne publiczne wystąpienia przedstawicieli EBC. Ponadto, w godzinach porannych opublikowano finalny odczyt inflacyjny z Niemiec (zgodny z odczytem wstępnym), a w dalszej części dnia opublikowane zostaną m.in. dane o dynamice produkcji przemysłowej w strefie euro oraz sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych.
 
Więcej informacji w załączniku
 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 684.05Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: