Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 19:27:31 -6h
Tokio (Japonia) 09:27:31 +8h
Sydney (Australia) 10:27:31 +9h
Londyn (Anglia) 00:27:31 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

150

Ważny dzień dla funta

20.03.2018 12:41 wtorek
Odczyty inflacyjne z Wielkiej Brytanii tuż przed decyzją w sprawie stóp procentowych. Awersja do ryzyka nie pomaga naszej walucie. Główna para walutowa w oczekiwaniu na decyzję FOMC.
 
Dane z wysp
    
Dzisiejszy poranek jest istotny z punktu widzenia notowań brytyjskiej waluty. O godzinie 10:30 poznaliśmy odczyty inflacji konsumenckiej oraz producenckiej z Wielkiej Brytanii. Inflacja bazowa dla obu publikacji nie zaskoczyła rynków trafiając w wartości oczekiwane. Z kolei inflacja obejmująca wszystkie towary nieznacznie zawiodła. Nie wpłynęło to jednak negatywnie na notowania funta. Brytyjska waluta pozostaje silna na szerokim rynku. Widać to chociażby po notowaniach pary GBP/USD gdzie po raz kolejny został przekroczony poziom 1,40. 
 
Złotówka już nie taka silna
    
Wtorkowy poranek jest już kolejnym, w czasie którego nasza waluta nie należy do najsilniejszych
. Ostatnie wydarzenia na szerokim rynku sprawiły, że inwestorzy nie są aktualnie skłonni do większego ryzyka. Złotówka od początku dnia straciła w stosunku do euro niecałego grosza, który obecnie wyceniany jest niewiele poniżej 4,23 zł. Frank szwajcarski znajduje się nadal powyżej 3,60 zł. Funt zyskał dziś do złotówki kolejne 3 grosze. Jego cena oscyluje w okolicy 4,82 zł. Z kolei cena dolara zbliża się powoli do 3,44 zł. 
 
Eurodolar czeka
 
Patrząc na wykres głównej pary walutowej można odnieść wrażenie, że czeka już na jutrzejszy wieczór. Wtedy to bowiem poznamy decyzję FOMC w sprawie stóp procentowych oraz, co ważniejsze, projekcje makroekonomiczne dla amerykańskiej gospodarki. Przemawiać też będzie nowy prezes FED, J. Powell. Inwestorzy bacznie będa przyglądać się komunikatom doszukując się wskazówek co do dalszej polityki monetarnej Rezerwy. Główna para walutowa w oczekiwaniu na jutrzejszy wieczór oscyluje w okolicy poziomu 1,23. 

Mateusz Wielewicki- dealer walutowy w Internetowykantor.pl
 
Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: