Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 19:27:12 -6h
Tokio (Japonia) 09:27:12 +8h
Sydney (Australia) 10:27:12 +9h
Londyn (Anglia) 00:27:12 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

150

Co zrobi FED?

21.03.2018 13:02 środa
Na wyspach kolejne dane przed posiedzeniem BoE. Wieczorem FOMC zdecyduje o wysokości stóp procentowych w Stanach. Jaka będzie przyszła polityka monetarna za oceanem? Nie najlepiej na złotówce.
 
Kolejne dane z Wysp
 
O godzinie 10:30 poznaliśmy serię danych z brytyjskiej gospodarki. Tym razem były to głównie dane z rynku pracy. Są one dość istotne biorąc pod uwagę jutrzejszą decyzję Banku Anglii (BoE) odnośnie stóp procentowych. Analitycy nie spodziewają się jednak jakichkolwiek ruchów na jutrzejszym posiedzeniu, jednak niewykluczone, że kolejne przyniosą nam zmiany. Stopa bezrobocia w Wielkiej Brytanii ku zaskoczeniu analityków zmalała do 4,3%. 

Również pozytywnie zaskoczyła zmiana średniego wynagrodzenia, które rośnie szybciej niż się spodziewano
. Co prawda liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych przekroczyła oczekiwania, ale nie powstrzymało to wzrostu wartości funta. Notowania GBP/USD w kilka chwil po odczycie podskoczyły z okolic poziomu 1,402 do 1,407. W południe czeka nas jeszcze odczyt wskaźnika zamówień. Jeżeli okaże się również pozytywny to brytyjska waluta powinna umocnić się jeszcze bardziej. 
 
Złoty w odwrocie

Inwestorzy pomału odwracają się od polskiej waluty. Nie jest wykluczone, że jest to efekt krótkotrwały spowodowany większa awersją do ryzyka na rynku. Po dzisiejszych publikacjach z Wielkiej Brytanii funt w ciągu kilku minut podrożał o ok. 2 grosze. Aktualnie kosztuje 4,85 zł. Cena franka przekroczyła dziś na moment 3,62 zł. Rośnie wartość wspólnej waluty. Jej cena przebiła już poziom 4,24 zł. W oczekiwaniu na wieczorną decyzję FED dolar oscyluje w okolicy 3,45 zł. 
 
Wieczorem rozstrzygnięcie
 
Ze względu na wcześniejszą zmianę czasu w Stanach Zjednoczonych decyzja FOMC w sprawie stóp procentowych zostanie ogłoszona o godzinie 19:00, a nie jak to zwykle bywa o godzinie 20:00 czasu polskiego. Inwestorzy są praktycznie pewni co do wzrostu kosztu pieniądza o 25 punktów bazowych. Każda inna decyzja byłaby z pewnością dużym zaskoczeniem dla rynków. Kluczowym zatem będą treści komunikatów, a także treść wystąpienia Jeroma Powella. To w ich przekazie rynki będą doszukiwały się wskazówek odnośnie dalszych działań FED w temacie polityki monetarnej. Jedno jest pewne, wieczorem na notowaniach par dolarowych może wystąpić znaczna zmienność. 

Mateusz Wielewicki- dealer walutowy w Internetowykantor.pl
 
Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: