Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 05:07:32 -6h
Tokio (Japonia) 19:07:32 +8h
Sydney (Australia) 20:07:32 +9h
Londyn (Anglia) 10:07:32 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Futures

23.03.2018 08:21 piątek
Wbrew pozytywnemu przebiegowi środowej sesji, gdzie zostało podtrzymane wzrostowe odbicie, czwartek okazał się bardziej sprzyjający niedźwiedziej stornie. Źródeł pogorszenia sentymentu należałoby upatrywać w zachowaniu głównych giełd zachodnich, gdzie kontrakty terminowe na główne indeksy zachodnioeuropejskie i amerykańskie już od porannych godzin poddawały się zniżce, i ta te tendencja po otwieraniu rynków kasowych dla kolejnych giełd jedynie przybierała na sile. 

Wśród spółek indeksy Dow Jones wszystkie 30 podmiotów notowały zniżkę, dla kompozycji S&P500 sektorowo jedynie segment użyteczności publicznej znalazł się ponad kreską
. Kontrakty terminowe dla indeksów DJIA i S&P500 dzieli niewielki dystans od lutowych dołków. 

Bardzo słabo zachowują się o poranku giełdy azjatyckie (Japonia, Chiny). Ogółem zmiana kontraktów terminowych na główne indeksy od wczorajszego popołudnia implikuje spadkowy początek sesji dla FW20. Powodów pogorszenia globalnych nastrojów należy upatrywać w podpisaniu przez prezydenta USA memorandum nakładającego cła na chiński import. Po wcześniejszej decyzji dotyczącej ceł na stal i aluminium byłoby to zarzewie wojny handlowej pomiędzy dwiema mocnymi gospodarkami. 
 
Na wykresie 60-mim FW20 dały o sobie znać wysokie wartości RSI, obszar 70 pkt na przestrzeni ostatnich miesięcy okazywał się nad wyraz skuteczną barierą dla wskaźnika. Po obsunięciu kursu poniżej 2289 pkt. naturalnym kolejnym przystankiem byłby ostatni dołek 2238 pkt. Na wykresie dziennym mimo potwierdzenia wcześniejszej formacji harami kurs nie podjął kolejnej walki o wyższe poziomy cenowe, średnioterminowo jest pod presją formacji trójkąta (oznaczenia na wykresie). Pozytywne dywergencje na RSI jak na razie na niewiele się zdały. 
 
W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na krajowe dane z rynku pracy w ramach kompleksowego podsumowania sytuacji gospodarczej w lutym, oraz dane z USA o zamówieniach na dobra trwałego użytku. 
 
Więcej informacji w załączniku
 
 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 458.95Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: