Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 04:29:21 -6h
Tokio (Japonia) 18:29:21 +8h
Sydney (Australia) 19:29:21 +9h
Londyn (Anglia) 09:29:21 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Rynkowy

23.03.2018 10:29 piątek

Informacje gospodarcze

Z kraju:
 
Dziś decyzja Moody’s ws. ratingu Polski.
 
Ogólny wskaźnik syntetyczny koniunktury w marcu w Polsce spadł m/m i wyniósł 110,8 - podał w czwartek GUS. W podziale na składowe spadł on w przetwórstwie przemysłowym, budownictwie, handlu detalicznym oraz usługach.
 
Wykorzystanie mocy produkcyjnych w budownictwie w marcu 2018 r. w Polsce spadło do 78,8% wobec 79,9% w lutym - podał w GUS.
 
W marcu koszty zatrudnienia były najczęściej wymienianą barierą działalności przez przedsiębiorstwa - wynika z badania GUS
. Dodano, w porównaniu z marcem ub. r. najbardziej wzrosło znaczenie barier związanych z niedoborem wykwalifikowanych pracowników w budownictwie i usługach oraz niedoborem pracowników w handlu detalicznym.
 
Nie ma powodów do zmiany stóp procentowych, gospodarka jest stabilna i rosnąca- ocenił w rozmowie z agencją Reuters członek RPP J. Żyżyński. Zapytany o to, czy kolejnym ruchem Rady może być obniżka stóp proc. powiedział, że "nie wyklucza tego".
 
Ze świata:
 
Dziś o 1330 w USA opublikowane zostaną dane o zamówieniach na dobra trwałe za luty.
 
Dziś o 15:00 w USA opublikowane zostaną dane o sprzedaży nowych domów za luty.
 
Bank Anglii (BoE) utrzymał stopy procentowe i target skupu aktywów na niezmienionym poziomie - poinformował bank w komunikacie w czwartek. Decyzję podjęto stosunkiem głosów 7 do 2.
 
Komisarz UE ds. budżetu Guenther Oettinger powiedział w czwartek w Brukseli, że trzeba zaakceptować cięcia nieszkodliwe dla polityki spójności na poziomie bliskim 5%. Podkreślił, że pozostawienie tej polityki na obecnym poziomie może się okazać niewykonalną misją.
 
Wielomiliardowe wydatki budżetowe, jakie planuje wznowiona chadeckosocjaldemokratyczna koalicja rządowa, zapewnią przyszłość niemieckiemu społeczeństwu - oświadczył w czwartek w Bundestagu minister finansów Niemiec
Olaf Scholz z SPD. Zapewnił jednocześnie, że zgodnie z programem koalicji chce utrzymać zerowy wzrost długu publicznego.
 
Izba Reprezentantów Kongresu USA przyjęła w czwartek ustawę budżetową przewidującą wyasygnowanie w roku finansowym 2018 w sumie 1,3 bln dol. Za przyjęciem kompromisowego projektu ustawy głosowało 256 ustawodawców
przeciw 167.
 
Więcej informacji w załączniku
 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 427.31Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: