Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
oferty biznesowe   giełda samochodowa   oferty pracy   english version

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 21:37:58 -6h
Tokio (Japonia) 11:37:58 +8h
Sydney (Australia) 12:37:58 +9h
Londyn (Anglia) 02:37:58 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

10.04.2018 09:07 wtorek

Poniedziałkowa sesja na krajowym rynku pod kątem zmiany indeksu WIG nie przyniosła mocniejszych zmian. Wysoka świeca doji raczej wskazuje na osiągniecie lokalnego punktu równowagi i chwilowego przystanku po ubiegłotygodniowym odbiciu. 

Z pewnością sektorowo jest dostrzegalny wzrost zainteresowania zdołowanym wcześniej sektorem energetycznym. Niskie wyceny po wskaźnikach P/E i P/BV mogą stanowić chociażby spekulacyjną pokusę w oczekiwaniu na korektę wzrostową. Ponadto fundamentalnie ostatnie osłabienie cen zielonych certyfikatów oraz pozwoleń na emisję CO2 przy wyższych cenach energii również stanowi większą zachętę. 

Pod koniec marca został zatwierdzony Regulamin Rynku Mocy ostatecznie sankcjonujący wprowadzoną z połowie stycznia ustawę

. Natomiast niewielki wzrost cen węgla energetycznego, mimo iż jest ceną surowca do produkcji, to równocześnie wpływa na poprawę rentowności zależnych od spółek kopalni, co zresztą dają odczuć rosnące ceny BOGDANKI. Na poprawie sentymentu do spółek wydobywczych zyskują z kolej dostawcy sprzętu górniczego i usług dla sektora jak FAMUR i BUMECH.

Niewielkie ożywienie ma miejsce na spółach sektora bankowego, zwłaszcza tych o w pełni prywatnym kapitale, aczkolwiek sentyment nadal osłabia fakt oddalających się perspektyw na podwyżkę stóp procentowych (ostatni raport o inflacji będącej poniżej dolnego korytarza celu inflacyjnego). 

 
W bieżących komunikatach zwracamy uwagę na ogłaszane rekomendacje o wypłatach dywidend. Dla  ARCTIC jest rekomendacja wypłaty dywidendy w wysokości 20 gr. na akcję co implikowałoby stopę dywidendy 5,4%. Zarząd WITTCHEN proponuje 84 gr. co byłoby lekko powyżej dywidendy ubiegłorocznej i implikowało stopę dywidendy 4%. Zarząd ALUMETAL chce wypłaty dywidendy na poziomie 2,92 zł na akcję co dawałoby stopę dywidendy na poziomie 5,2%. 
 
Na rynkach zagranicznych nastroje po ubiegłotygodniowej zawierusze lekko się stabilizują. Przedstawiciele administracji prezydenckiej USA lekko łagodzą ostrą retorykę samego prezydenta wobec Chin, czym dają nadzieję na podjęcie negocjacji z Chinami w miejsce ostatnich decyzji o drastycznym zaostrzeniu wzajemnych polityk celnych.
 
Więcej informacji w załączniku
 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 689.32Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: