Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 04:31:06 -6h
Tokio (Japonia) 18:31:06 +8h
Sydney (Australia) 19:31:06 +9h
Londyn (Anglia) 09:31:06 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

12.04.2018 09:03 czwartek
W środę krajowym rynek skorygował nieco wzrosty z ostatnich kilku sesji, co wpisało się w zachowanie głównych rynków globalnych. Wydarzeniem dnia z perspektywy krajowej było kończące się posiedzenie RPP – zgodnie z oczekiwaniami stopy procentowe pozostały bez zmian, a retoryka prezesa NBP na konferencji prasowej stała się jeszcze nieco bardziej łagodna (zasugerował, iż w jego opinii w ciągu 2 najbliższych lat może nie być potrzeby podwyżki stóp oraz nie wykluczył, iż może nastąpić taki moment, iż wskazana będzie nawet obniżka kosztu pieniądza), co nie jest korzystną informacją dla banków z uwagi na przyszłe marże odsetkowe (chociaż znaczna część jest już prawdopodobnie „w cenach”).
 
Po zamknięciu wczorajszej sesji URSUS poinformował o podpisaniu umowy o współpracy m.in
. w obszarze sprzedaży i montażu na terenie Chin ciągników i maszyn rolniczych spółki. Umowy zawarto na okres 10 lat. Także po zamknięciu sesji PLAY poinformował o wypłacie okresowej dywidendy w wys. 2,57 zł na akcję (stopa dywidendy wg wczorajszego kursu zamknięcia: 8,1%).
 
W kalendarium na dziś uwagę zwraca odczyt dynamiki produkcji przemysłowej w strefie euro oraz publikacja protokołu z ostatniego posiedzenia EBC.
 
Więcej informacji w załączniku
 
Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: