Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 05:49:23 -6h
Tokio (Japonia) 19:49:23 +8h
Sydney (Australia) 20:49:23 +9h
Londyn (Anglia) 10:49:23 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Rynkowy

12.04.2018 09:38 czwartek
Informacje gospodarcze
 
Z kraju:
 
Dziś o 11:00 opublikowana zostanie inflacja CPI za marzec.
 
Roczna dynamika PKB Polski w I kw. 2018 r. była prawdopodobnie zbliżona do obserwowanej w IV kw. 2017 r. - poinformowała w komunikacie RPP. Rada podtrzymała, że obecny poziom stóp procentowych sprzyja utrzymaniu polskiej gospodarki na ścieżce zrównoważonego wzrostu oraz pozwala zachować równowagę makroekonomiczną.
 
RPP na środowym posiedzeniu pozostawiła stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie, referencyjna stopa procentowa NBP wynosić będzie nadal 1,50% w skali rocznej - podała RPP.
 
Odczyty niskiej inflacji nie wpłynęły na zmianę poglądów na politykę pieniężną, moją i niektórych członków RPP, spodziewaliśmy się tego - powiedział prezes NBP A
. Glapiński.
 
A. Glapiński, prezes NBP wydłuża okres, w którym spodziewa się stabilizacji stóp procentowych - wynika z jego wypowiedzi na konferencji po posiedzeniu RPP.

Tempo PKB na poziomie 4-5% jest całkowicie satysfakcjonujące, powyżej 5% mogłyby pojawić się nierównowagi - powiedział prezes NBP A. Glapiński.
 
Umacnia się stanowisko utrzymywania stóp procentowych na niezmienionym poziomie - powiedział w środę na konferencji prasowej prezes NBP A. Glapiński.
 
Dodał, że może ostatecznie pojawić się sytuacja, w której wskazana byłaby obniżka stóp.
 
Złoty jest obecnie bardzo silny, ale nie stworzyło to problemów w polskiej gospodarce - powiedział A. Glapiński, prezes NBP na konferencji po posiedzeniu RPP.
 
Więcej informacji w załączniku
 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 430.65Kb ] Plik do pobrania









Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: