Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 04:29:58 -6h
Tokio (Japonia) 18:29:58 +8h
Sydney (Australia) 19:29:58 +9h
Londyn (Anglia) 09:29:58 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

13.04.2018 09:07 piątek

W czwartek globalne rynki powróciły do wzrostów, mimo wciąż aktualnych czynników ryzyka w postaci widma wojen handlowych (aczkolwiek zeszły one w ostatnich dniach na drugi plan, także z uwagi na koncyliacyjne głosy ze strony Chin i Stanów Zjednoczonych, wskazujących otwartość na negocjacje) i widma militarnego starcia Rosji i Stanów Zjednoczonych na terytorium Syrii, która to kwestia okupuje obecnie nagłówki gazet. 

Poprawa sytuacji na rynkach bazowych często zbiega się z relatywnie lepszym zachowaniem indeksu WIG20, w którym popyt generuje po części kapitał zagraniczny, i tak też było wczoraj

. Indeks wspiął się powyżej 2300 punktów i jest na poziomie najwyższym od 21 marca.

 
Sektorowo udana sesja na bankach (wzrost WIG-Banki o ponad 1,2%), mimo środowego, gołębiego przekazu płynącego z RPP – rynek nie zareagował istotnie na jeszcze bardziej łagodny ton prezesa NBP z konferencji prasowej, niż prezentowany wcześniej, co sugeruje, iż perspektywa stabilnych stóp procentowych przez dłuższy okres powinna być już w istotnej części „w cenach”. 
 
Po zamknięciu wczorajszej sesji ABC DATA opublikowała wstępne skonsolidowane wyniki za IV kw. 2017 r., a spółka GROCLIN poinformowała o zamiarze ujęcia odpisów w wynikach za 2017 r. (szczegóły w Wybranych komunikatach ze spółek). 
 
W kalendarium na dzisiejszą sesję uwagę zwraca m.in. opublikowany już finalny odczyt inflacyjny w Niemczech (zgodny z odczytem wstępnym), w trakcie dnia poznamy także finalną dynamikę CPI w Polsce, wraz z jej strukturą, w godzinach popołudniowych opublikowany zostanie także wstępny odczyt wskaźnika sentymentu amerykańskich konsumentów (Indeks Uniwersytetu Michigan), którego odczyt za marzec był na poziomie najwyższym od stycznia 2004 r.
 
Więcej informacji w załączniku
 
 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 757.17Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: