Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 04:40:33 -6h
Tokio (Japonia) 18:40:33 +8h
Sydney (Australia) 19:40:33 +9h
Londyn (Anglia) 09:40:33 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Futures

16.04.2018 09:25 poniedziałek

Przebieg piątkowej sesji był neutralny - niewielkie odchylenie od kursu odniesienia wraz z niewielką zmiennością w trakcie sesji (21 pkt.) przy obniżonym wolumenie. Na wykresie 60-min jest podtrzymana teza o wybiciu z lokalnej formacji odwróconej RGR.
 

Wysokość formacji określa poziom docelowy w pobliżu marcowego szczytu ok. 2380 pkt. Jednocześnie linia szyi wyznacza wsparcie dla ewentualnego ruchu powrotnego w pobliżu 2287 pkt. W kontekście ryzyka obsunięcia kursu zwracamy uwagę na RSI, którego wartości odbijają w dół od oporu poprzedniego szczytu (oznaczenia na wykresie). Na wykresie dziennym pojedyncza świeca szpulka wiele nie zmienia, bardziej istotny pozostaje nadal wysoki wzrostowy korpus czwartkowych notowań wskazujący na przewagę popytu. 
 
Echa interwencji militarnej w Syrii w odniesieniu do rynków kapitałowych pozostały bez silniejszej reakcji, notowania kontraktów terminowych na główne indeksy począwszy od piątku zachowują się dość stabilnie
. Większy zamęt rynkowy może powodować zapowiedzi kolejnych sankcji USA wobec Rosji. Zmiana notowań kontaktów terminowych na DAX i SP500 od wczorajszego popołudnia implikuje lekko wzrostowy początek sesji dla FW20.
 
Z krajowych informacji makro zwracamy uwagę piątkowy na komunikat z agencji ratingowej Standard & Poor’s o podtrzymaniu oceny dla krajowego długu na poziomie BBB+ z podniesieniem perspektywy ze stabilnej do pozytywnej. W odniesieniu do nachodzących dzisiaj wydarzeń należy wskazać krajowy raport o inflacji bazowej oraz z rynku amerykańskiego o sprzedaży detalicznej oraz niesprzedanych zapasach. 

Więcej informacji w załączniku

BM Alior Bank 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 462.48Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: