Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 19:42:19 -6h
Tokio (Japonia) 09:42:19 +8h
Sydney (Australia) 10:42:19 +9h
Londyn (Anglia) 00:42:19 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Futures

17.04.2018 08:58 wtorek
Poniedziałkowa sesja przyniosła niewielkie ochłodzenie nastrojów na krajowym rynku. Na wykresie 60-min niewielka korekta stanowi ruch powrotny do linii szyi odwróconej formacji RGR kształtowanej od 22 marca. Linia szyi określa wsparcie w pobliżu 2287 pkt., czyli blisko wczorajszego minimum.

Poziom docelowy jest określony na ok. 2380 pkt. RSI po wcześniejszym podejściu do oporu ok. 70 pkt. teraz zszedł do bezpiecznej strefy neutralnej, słabo prezentuje się MACD, który po wcześniejszym przebiciu linii sygnalnej jest bliski przełamani poziomu równowagi. 

Na diagramie dziennym wczorajszy dłuższy korpus po poniedziałkowej szpulce przypominałby formację dwóch kruków
. Zwracamy jednak uwagę na niski obrót wczorajszej sesji, bardziej wyraźny na rynku kasowym, który wskazuje że to nie rosnąca presja podaży, a bardziej cofnięcie popytu stoi za wczorajszą zniżką. 
 
Na giełdach zagranicznych nastroje pozostają umiarkowanie pozytywne. Próba stonowania zapowiedzi dotyczących sankcji USA wobec Rosji wniosła więcej wzrostowego sentymentu na rynek. Dodatkowo dobre wyniki spółki Netflix pobudziły lepsze nastroje. Kontrakty terminowe na Nasdaq100 i SP500 od rana poddają się zwyżce. Również futures na DAX i Eurostoxx50, mimo wczorajszego chwilowego zachwiania, zyskują na wartości. 
 
W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyt wskaźnika nastrojów gospodarczych dla Niemiec ZEW oraz w USA dane o rynku pierwotnym nieruchomości, a także o produkcji przemysłowej. 
 
Więcej informacji w załączniku
 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 457.2Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: