Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 20:16:24 -6h
Tokio (Japonia) 10:16:24 +8h
Sydney (Australia) 11:16:24 +9h
Londyn (Anglia) 01:16:24 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

Bankowość mobilna - jakie daje możliwości?

08.05.2018 11:57 wtorek

W ostatnim kwartale ubiegłego roku już prawie 9 milionów użytkowników w Polsce korzystało z bankowości mobilnej – to wynik raportu przeprowadzonego na zlecenie serwisu PRNews.pl. To o 2 miliony więcej niż przed rokiem. Co sprawia, że Polacy coraz chętniej bankują online? Sprawdzamy, z jakich usług najchętniej korzystają posiadacze tabletów i smartfonów.
 

Bankowość mobilna – dostęp do rachunku bankowego zawsze, kiedy potrzebujesz


Dla wielu Polaków telefon stał się głównym centrum dowodzenia. Bankowość mobilna jest dostosowana do naszego nowego – dużo szybszego trybu życia. Pozwala na pełną swobodę korzystania z konta bez względu na to, gdzie w danej chwili się znajdujemy. Według ekspertów już w niedalekiej przyszłości ma stać się podstawowym kanałem bankowości transakcyjnej. Jakie daje możliwości?

    - Płatności Blikiem

Największe banki w Polsce dają możliwość płatności za pomocą telefonu w każdym miejscu, w którym akceptowane są płatności zbliżeniowe. Co ważne, nie wymaga to połączenia z internetem. Wystarczy telefon z systemem Android w wersji minimum 4.4. wyposażony w antenę NFC. Dzięki temu, nawet jeśli zapomnisz portfela, możesz zrobić szybkie zakupy, zapłacić za lunch lub kupić bilety do kina.

    - Kredyt gotówkowy lub limit w koncie

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Korzystając z aplikacji mobilnej, masz możliwość wnioskowania o kredyt gotówkowy, otwarcia limitu w koncie osobistym lub jego zwiększenie.

    - Usługi: doładowanie telefonu lub zakup biletów

Masz kilka spraw do załatwienia na mieście? Jesteś w podróży służbowej lub na wakacjach i nie masz dostępu do komputera? Dzięki bankowości mobilnej możesz doładować telefon komórkowy, kupić bilet komunikacji miejskiej lub zapłacić za parking.

    - Oszczędzanie na lokacie

Posiadając dostęp do bankowości mobilnej, możesz otworzyć atrakcyjnie oprocentowaną lokatę. Dzięki temu w łatwy, szybki i bezpieczny sposób zaczniesz gromadzić oszczędności: na konkretny cel lub jako zabezpieczenie na przyszłość.

    - Doradca online

Korzystając z bankowości mobilnej, masz możliwość skorzystania z usług wirtualnego konsultanta. Jeśli chcesz otworzyć konto np. w Banku Zachodnim WBK, nie musisz wychodzić z domu. Dzięki usłudze wideoweryfikacji możesz bezpłatnie założyć rachunek bankowy, posiadając urządzenie wyposażone w kamerę internetową oraz dostęp do internetu.

    - Kantor walutowy

Posiadając dostęp do bankowości elektronicznej, możesz natychmiast sprzedać lub kupić walutę. Co zyskujesz, korzystając z kantoru walutowego online np. w Banku Zachodnim WBK? Wygodną i intuicyjną obsługę, zyskujesz szybki dostęp do waluty w oparciu o bieżące ceny rynkowe. Kantor walutowy w BZ WBK możesz korzystać w dni robocze od 8:00 do 21:00. Aby móc wymienić walutę online, wystarczy posiadać aktywne usługi bankowości elektronicznej oraz konto walutowe. Minimalna kwota transakcji to 1 euro.

Wraz ze wzrostem popularności bankowości mobilnej pojawiło się coraz więcej nowoczesnych metod ochronnych wrażliwych danych przed atakami hakerów. Osoby korzystające z bankowości online są także coraz bardziej świadome zagrożeń związanych z utratą poufnych danych i dzięki temu potrafią się przed nimi lepiej zabezpieczyć.
 

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: