Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 09:20:47 -6h
Tokio (Japonia) 23:20:47 +8h
Sydney (Australia) 00:20:47 +9h
Londyn (Anglia) 14:20:47 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Futures

07.06.2018 09:22 czwartek

Sytuacja rynkowa

Wczorajsza sesja przyniosła niewielkie obsunięcie kurs FW20 przy wyraźniej niższych obrotach. Na wykresie 60min po uprzednim wybiciu z kanału spadkowego kurs odrabia wcześniejsze straty. Obecnie jako strefa oporu uaktywniła się bariera zniesienia 61,8% z poprzedzającej fali spadkowej. 

Jednocześnie na RSI dość wyraźnie został zaakcentowany stan wykupienia rynku, aczkolwiek do zamknięcia sesji wskaźnik obsunął się do strefy neutralnej. Na MACD jest przełamanie linii sygnalnej stanowiące wstępny sygnał sprzedaży. Na diagramie dziennym po udanym wejściu z początkiem tygodnia ponad uprzednio przełamany marcowy dołek, kurs zmierza w kierunku linii kwietniowo majowych szczytów 2342 pkt. 
 
Od strony spółek indeksu bazowego sentyment może się ochłodzić na sektorze bankowym po wczorajszych wypowiedziach członków RPP o wydłużeniu perspektyw stabilizacji stóp oraz stabilnej ścieżce inflacyjnej z możliwością obniżenia
. Dla spółek rafineryjnych pozytywnie są odbierane ostatnie dane o marżach rafineryjnych oraz zmiana nadzoru ministerialnego. LOTOS jest przy górnym ograniczeniu kilkumiesięcznego trendu bocznego, PKNORLEN testuje linię oporu ponad półrocznego kanału spadkowego.

Problemem może być wprowadzony nowy podatek do cen paliw, który w opinii decydentów mają „wziąć na siebie” producenci. KGHM na fali ostatnich wzrostów cen miedzi powodowanych napięciami w kopalni Escondida zbliża się do wybicia z podwójnego dna. JSW jest przy linii ostatnich szczytów, przebicie ponad może być interpretowane jako wyłamanie z odwróconej RGR. 
 
Na giełdach zagranicznych utrzymuje się pozytywny sentyment, mocno zyskują na wartości spółki amerykańskie i to już nie tylko technologiczne. Zmiana notowań kontraktów terminowych na DAX i SP500 od wczorajszego popołudnia implikuje wzrostowy początek sesji dla FW20. Lekko korygują zwyżkę futures DAX po porannym raporcie o nowych zamówieniach w przemyśle wykazującym spadek w ujęciu miesięcznym i rocznym. 
 
Więcej informacji w załączniku
 
 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 455.96Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: