Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 08:23:29 -6h
Tokio (Japonia) 22:23:29 +8h
Sydney (Australia) 23:23:29 +9h
Londyn (Anglia) 13:23:29 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Futures

08.06.2018 08:26 piątek

Sytuacja rynkowa

Czwartkowe notowania minęły w lekko wzrostowej atmosferze w gronie największych spółek co przekłada się na niewielką zwyżkę FW20. Na diagramie dziennym korpus wczorajszej świecy nie jest zbyt imponujący, jednak przy uwzględnieniu niewielkiego wzrostu obrotów wskazuje na utrzymującą się przewagę popytu. Do testowania pozostawałby kwietniowy szczyt w obszarze 2342 pkt. 
 
Na wykresie 60-min po wyłamaniu z kanału spadkowego kurs kontynuuje tendencję wzrostową. Przełamanie kolejnych barier tzw. zniesień przybliża kurs do szczytu poprzedniej fali, czyli 2337 pkt, i ty byłby obecny cel dla kursu
. Przed tym można jednak oczekiwać wykonania korekty spadkowej, której ryzyko sygnalizuje zachowanie wskaźników AT. Na RSI w strefie wykupienia rynku aktywują się negatywne dywergencje wskazujące na osłabienie wzrostowego impetu, podobne sygnały pojawiają się na MACD. Pierwszym wsparciem jest ostatni dołek przy poziomie 2242 pkt. 
 
Na giełdach zagranicznych wczorajsza sesja przyniosła niewielkie ochłodzenie nastrojów, zmiana notowań kontraktów terminowych na DAX i SP500 od wczorajszego popołudnia implikuje lekko spadkowy początek dla FW20. Osłabieniu sentymentu na rynkach zachodnioeuropejskich sprzyjało umocnienie EURUSD. Dla Niemiec słabo wypadł wczorajszy raport o nowych zamówieniach w przemyśle, dziś zostały opublikowane dane o produkcji przemysłowej, również słabsze od prognoz.
 
Więcej informacji w załączniku
 
 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 454.63Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: