Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 09:45:47 -6h
Tokio (Japonia) 23:45:47 +8h
Sydney (Australia) 00:45:47 +9h
Londyn (Anglia) 14:45:47 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Futures

11.06.2018 08:32 poniedziałek

Sytuacja rynkowa
 

Kończąca tydzień sesja przyniosła niewielkie osłabienie kursu FW20. Przy czym począwszy od niższego otwarcia notowań kurs w kolejnych godzinach utrzymywał się na mniej więcej stałym poziomie. Dzienna amplituda wahań była poniżej 20 pkt. Z perspektywy wykresu dziennego nic się nie zmieniło, piątkowa szpulka nie wnosi wiele do ogólnego obrazu rynku gdzie jest wykazywana chęć do dążenia do kwietniowego maksimum 2342 pkt.

Na diagramie 60-min zgodnie z sygnalizowanymi wcześniej negatywnymi dywergencjami kurs FW20 lekko obsunął się w dół, przy czym jak zostało wcześniej zaznaczone, spadek został głównie wykonany niższym otwarciem sesji, w dalszej jej części pozostawał stabilny
. Szybszych oscylatorom AT to wystarczyło aby schłodzić wartości do stref neutralnych. Na MACD jest jeszcze wykazywany sygnał sprzedaży, wskaźnik jest bliski odgórnego przebicia poziomu równowagi. 
 
Na giełdach zagranicznych notowania kontraktów terminowych na DAX i Eurostoxx 50 po piątkowej niewielkiej zniżce podejmują dziś próbę niewielkiego odreagowania. W lepszej kondycji pozostają giełdy amerykańskie, gdzie futures na główne indeksy S&P500 i Dow Jones wchodzą na nowe kilkunastotygodniowe maksima, Nasdaq 100 pozostaje blisko historycznego szczytu. 

Ogółem zmiana tych instrumentów od wczorajszego popołudnia implikuje lekko wzrostowy początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium nie ma bardziej cenotwórczych publikacji w odniesieniu do krajowego rynku, regionalnie uwagę powinien zwrócić raport o produkcji przemysłowej UK.

 Więcej informacji w załączniku
 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 454.33Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: