Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 09:06:52 -6h
Tokio (Japonia) 23:06:52 +8h
Sydney (Australia) 00:06:52 +9h
Londyn (Anglia) 14:06:52 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

11.06.2018 09:10 poniedziałek

Sytuacja rynkowa

Piątkowa sesja na krajowym rynku przyniosła niewielkie osłabienie kursu głównych indeksów, zniżce poddały się zarówno spółek o największej kapitalizacji jak również te z grona mniejszych i średnich.

Mocnym liderem sesji okazały się akcje producenta gier VIVID Games. Najnowsza produkcja spółki Space Pioneer, która zadebiutowała w sklepie Apple App Store, została dobrze przyjęta przez graczy i utrzymuje się wysoko w rankingu sklepu Apple.

W ciągu kilku dni tytuł ma zadebiutować w wersji na system Android w Google Play oraz Samsung Galazy Apps. W tym roku mają ze strony bydgoskiego producenta zadebiutować jeszcze dwa tytuły
. W tematyce gier atmosferę podbudowuje także największy krajowy producent CDPROJEKT, na targach w LA został przedstawiony zwiastun gry Cyberpunkk 2077. Nadal jednak niewiadomą pozostaje data premiery. 
 
W komunikatach spółek uwagę zwracają doniesienia spółki zależnej ENERGA – Energa Obrót. Powództwa w sprawie umów sprzedaży zielonych certyfikatów z producentami „zielonej energii” , które Energa uznając za mocno niekorzystane chciała unieważnić (ustalenie nieistnienia stosunków prawnych) zostały oddalone przez Sąd Arbitrażowy. Komunikat w tym przedmiocie pojawił się w trakcie notowań, kurs rynkowy nie podlegał mocniejszym zmianom co można tłumaczyć spodziewaniem się takiego rozstrzygnięcia przez rynek. Jak jednak zapowiada spółka, nie składa broni i zmierza z zaangażowaniem kolejnych instytucji prawnych dochodzić swoich racji.
 
W dzisiejszym kalendarium zwracamy jedynie uwagę na dane produkcji przemysłowej w UK, chociaż z perspektywy krajowego rynku nie powinny one mieć większego znaczenia. Notowania kontraktów terminowych na główne indeksy zachodnioeuropejskie z początkiem dnia lekko zyskują na wartości podbijając lepsze nastroje przed otwarciem naszego rynku kasowego.

Więcej informacji w załączniku
 
 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 688Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: