Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 09:02:32 -6h
Tokio (Japonia) 23:02:32 +8h
Sydney (Australia) 00:02:32 +9h
Londyn (Anglia) 14:02:32 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Futures

12.06.2018 08:54 wtorek

Sytuacja rynkowa

Wczorajsza sesja przyniosła kontynuację zapoczątkowanej w piątek zniżki. Na wykresie 60-min kurs obsunął się do strefy wsparcia zniesienia 38,2% z poprzedzającej fali wzrostowej (2231 pkt.). Jeżeli ten poziom nie wytrzyma kolejna bariera jest określona przy zniesieniu 50% i wartości 2215 pkt. 

Szybsze oscylatory pozostają w strefach neutralnych. Na MACD jest utrzymany sygnał sprzedaży, wskaźnik jest już poniżej poziomu równowagi. Niskie wartości ADX wskazują na słabe utrendowienie bieżącego ruchu. Na diagramie dziennym ogólny obraz rynku pozostaje bez zmian. Kurs instrumentu po nawrocie do wnętrza wcześniejszego kanału bocznego pozostaje w jego granicach
. Udany ruch powrotny powinien sprzyjać testowaniu kwietniowego szczytu 2342 pkt. 
 
Wśród spółek indeksu bazowego wczoraj było obserwowane bardzo słabe zachowanie akcji CDPROJEKT, mocny spadek przy wysokim wolumenie stwarza ryzyko kontynuacji ruchu. Mimo dobrego odbioru prezentacji zwiastuna najnowszej produkcji studia, brak chociażby przybliżonego terminu debiutu pognębił zainteresowanie akcjami. Pod presją znalazły się również akcje spółek surowcowych. Dla KGHM zaważył wczorajszy spadek cen miedzi, dziś w kontraktach terminowych jest wykazywany dalszy spadek surowca. W spółkach paliwowych wczorajsze zmiany cen surowców i produktów  powinny być neutralne dla działalności operacyjnej. 
 
Zmiana notowań kontraktów terminowych na DAX i SP500 od wczorajszego popołudnia implikuje lekko wzrostowe otwarcie sesji. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty inflacyjne w USA. 
 
Więcej informacji w załączniku
 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 454.08Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: