Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 08:47:32 -6h
Tokio (Japonia) 22:47:32 +8h
Sydney (Australia) 23:47:32 +9h
Londyn (Anglia) 13:47:32 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

12.06.2018 09:14 wtorek

Sytuacja rynkowa

Na giełdach zagranicznych nie milkną jeszcze echa weekendowego wyniku posiedzenia G7, gdzie USA w ostatniej chwili wycofały się z podpisania końcowej deklaracji podsumowującej szczyt. Zapewne jednym z punktów były `zainicjowane przez stronę amerykańskie wprowadzone ostatnie stawki celne.

Szanse na zniwelowanie tarć pomiędzy najbliższymi sąsiadami USA oraz krajami UE, a USA maleją. Ale też i USA wyraźnie sygnalizują chęć szerszego otwarcia się na Rosję. Wydarzeniem dzisiejszego dnia jest spotkanie Trumpa z północno koreańskim przywódcą.

Bezpośrednio od strony rynkowej nie jest to bardzo ważne wydarzenie, jednakże ma szansę ogólnie poprawić sentyment rynkowy
. Obecnie na celowniku bardziej pozostają środowe zakończenie posiedzenia FOMC oraz czwartkowy wynik posiedzenia ECB. W odniesieniu do pierwszego jest wyceniana w instrumentach rynkowych kolejna podwyżka stóp procentowych o 25 pb. Dla ECB mogą natomiast pojawić się przesłanki dotyczące dalszych losów luzowania płynnościowego, które w obecnym kształcie kończy się we wrześniu. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na odczyty inflacyjne w USA.
 
W komunikatach spółek zwracamy uwagę na zakończone negocjacje płacowe w JSW, które zakładają blisko 7% wzrost funduszu płac. W raporcie jednostkowym za 2017 suma świadczeń na rzecz pracowników wyniosła 2,7 mld zł, co oznaczałoby teraz wzrost o dalsze 190 mln zł. Nie zagraża to jednak płynności spółki, która za ten okres wykazała EBIT i przepływy operacyjne na poziomie blisko 3 mld zł. 

Odbywające się WZA zatwierdzają obecnie wyniki za 2017 i ewentualne podziały zysków. Do grona spółek wypłacających dywidendę w tym roku dołączają: ABCDATA i 31 gr. (wcześniej była wypłacona zaliczka  8gr.), PFLEIDER i 1,2 zł, PROTEKTOR i 12 gr, BSCDRUK i 1 zł. Pozytywnie przez rynek został odebrana informacja dla spółki MABION o umowie na dofinansowanie rozbudowy centrum badawczego w wysokości 63,2 mln zł. Natomiast na rynku mocno negatywna reakcja towarzyszyła wycenie spółki CDPROJEKT. Wydawałoby się dobrze przyjęty trailer najnowszej produkcji studia – Cyberpunk 2077 (na targach w LA) to za mało, inwestorzy wciąż nie poznali daty ewentualnej premiery gry.
 
Więcej informacji w załączniku
 
 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 696.75Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: