Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 15:08:34 -6h
Tokio (Japonia) 05:08:34 +8h
Sydney (Australia) 06:08:34 +9h
Londyn (Anglia) 20:08:34 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

Księgowość online - czyli wygodne zarządzanie firmą gdziekolwiek jesteś

19.06.2018 12:02 wtorek

Cenisz sobie wygodę, nowoczesne rozwiązania i nie lubisz przepłacać? W takim razie księgowość online jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Zanim jednak się na nie zdecydujesz, rozważ wszystkie „za” i „przeciw”.

„Od kiedy korzystam z pełnej księgowości online oszczędzam mnóstwo czasu i pieniędzy.” „Dzięki usługom księgowym przez internet mam stały dostęp do danych finansowych mojej firmy i możliwość kontrolowania wszystkiego na bieżąco, a tym samym spokojny sen”. „Nie wyobrażam sobie powrotu do tradycyjnej księgowości. Porady księgowe online to rozwiązanie dla mnie.”

To tylko kilka opinii przedsiębiorców, którzy zdecydowali się wynieść z biura rachunkowego i wszelkie formalne i finansowe kwestie przekazać w ręce rachunkowości online. Dla kogo jest to najlepsze rozwiązanie? Jakie ma zalety, a jakie wady?

 

Dla kogo wsparcie księgowe online będzie dobrym wyborem?

 

 


Zacznijmy od tego, czym tak naprawdę jest księgowość online. Pod tym pojęciem kryje się szereg narzędzi, które są niezbędne do prowadzenia działalności gospodarczej. Od tradycyjnego biura rachunkowego różnią się tym, że nie wymagają noszenia papierów do księgowej, ani w ogóle wychodzenia z domu. Wszystko czego potrzebujemy, znajdziemy bowiem w przeglądarce internetowej. To za jej pośrednictwem skorzystamy ze specjalnego oprogramowania, które pozwoli nam „załatwić” wszelkie podatkowo-rachunkowe kwestie. A gdy napotkamy jakikolwiek problem, będziemy mieli możliwość konsultacji z merytorycznie przygotowanym specjalistą z dzieciny prawa podatkowego, ubezpieczeń i księgowości.

Brzmi wspaniale? Jest jednak jeden haczyk. Biuro księgowe online nie jest dla wszystkich. Duże firmy, których wartość przychodów przekracza 1,2 mln euro, zmuszone są prowadzić pełną księgowość, włącznie z prowadzeniem ksiąg handlowych. Tego typu usługi nie znajdziemy w przypadku internetowej rachunkowości. Jest to natomiast idealne narzędzie dla pozostałych przedsiębiorców z sektora mikro, małych i średnich firm, które rozliczają się na podstawie książki przychodów i rozchodów. Co ważne, aplikacja stworzona do prowadzenia księgowości online nie tylko sprawdzi się wśród ludzi prowadzących firmę od wielu lat, ale jest także świetnym rozwiązaniem dla mniej doświadczonych przedsiębiorców, stawiających swoje pierwsze kroki w biznesie.

 

Zyskujesz pewność…

 

 


Zaleta księgowości online, o której wspomnieliśmy już na początku, mieści się w hasłach: komfort, wygoda i bezpieczeństwo. I choć rzeczywiście ważną kwestią jest to, że mamy dostęp do swoich danych finansowych w każdej chwili, w przypadku tego rozwiązania jest jeszcze ważniejsza kwestia. Rachunkowość w internecie zwalnia nas z obowiązku pilnego śledzenia wszystkich nowinek w prawie podatkowym. Oprogramowanie, z którego będziemy korzystać, automatycznie dostosuje nasz profil do aktualnych przepisów.

Świeżo po wejściu w życie przepisów dotyczących RODO, niewątpliwą zaletą jest tu także bezpieczeństwo danych, jakie zapewnia księgowość prowadzona za pośrednictwem internetu. To właściciele serwisu, korzystając z najlepszych usług hostingowych i umiejętnie szyfrując dane, dbają o to, aby wszelkie informacje o Twojej firmie były w pełni bezpieczne.

 

... i pieniądze!


I pozostaje jeszcze jedna sprawa, o której nie sposób nie wspomnieć. Księgowość online jest uznawana za atrakcyjniejszą od jej tradycyjnej formy, ponieważ jest znacznie tańsza. Korzystając z usług stacjonarnego biura – w zależności od tego, na jakie się zdecydujemy, ile dokumentów przepływa przez naszą firmę i na ile skomplikowana jest prowadzona przez nas działalność – możemy zapłacić od kilkuset do często kilku tysięcy zł. A jak to jest w przypadku rachunkowości online? Tu kwoty zaczynają się już nawet od kilkudziesięciu zł miesięcznie. Oczywiście również rosną wraz z zakresem naszym potrzeb. Ale niewspółmiernie mniej niż w przypadku księgowości tradycyjnej. Cennik z aktualną ofertą, a także nierzadko promocjami, które oferują biura rachunkowe w internecie można znaleźć na stronie internetowej Tax Care, które jest jednym większych takich biur.

 

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: