Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 14:13:19 -6h
Tokio (Japonia) 04:13:19 +8h
Sydney (Australia) 05:13:19 +9h
Londyn (Anglia) 19:13:19 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

7 sytuacji w których warto wziąć pożyczkę

22.06.2018 10:00 piątek

Z raportów instytucji śledzących sytuację na rynku pożyczkowym wynika, że Polacy coraz częściej korzystają z pomocy finansowej podmiotów z sektora pozabankowego. Pożyczki ratalne lub krótkoterminowe w ciągu kilku lat stały się bowiem świetną alternatywą dla tradycyjnych kredytów bankowych. W jakich okolicznościach zaciągane są zobowiązania?

Jeszcze nigdy sięgnięcie po pożyczkę nie było tak proste jak obecnie. Firmy finansowe wyrastają na polskim rynku jak grzyby po deszczu, a większość z nich rywalizuje o klienta, oferując korzystne rozwiązania skrojone do potrzeb poszczególnych klientów. W poniższym tekście skupimy się jednak na opisaniu 7 sytuacji, w których warto jest wziąć pożyczkę.

1. Utrata pracy

 


Najczęściej tracimy posadę niespodziewanie lub z krótkim okresem wypowiedzenia. Nie każdy posiada na koncie oszczędności, dzięki którym jest w stanie przetrwać kilka najbliższych miesięcy bez pracy. W takich okolicznościach jednym z rozwiązań może okazać się pożyczka pozabankowa. Należy przy tym zachować zdrowy rozsądek i poprosić o kwotę, która naprawdę jest potrzebna, a którą będziemy w stanie w przyszłości spłacić.

 

 

2. Nagła choroba


Większości sytuacji nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Jedną z nich jest choroba, która przychodzi zazwyczaj bez ostrzeżenia i pustoszy nie tylko nasze zdrowie, ale także budżet osobisty. Jeśli potrzebujemy szybkiej gotówki na leczenie lub opiekę, możliwością jest pożyczka ratalna, którą będziemy mogli oddawać przez najbliższe kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt miesięcy.

 

 

3. Pożyczka refinansowawana


Często zdarza się tak, że mamy na koncie inne zobowiązanie, ale nie posiadamy środków na jego spłatę. Jeśli jesteśmy pewni tego, że za jakiś czas zdobędziemy potrzebną gotówkę, możemy skorzystać z pożyczki na spłatę poprzedniej należności, co pozwoli zyskać dodatkowy termin.

 

 

4. Idealna okazja

Polacy pożyczają nie tylko wtedy, gdy stoją pod finansową ścianą. Pieniądze mogą być bowiem potrzebne także na inwestycję, która wpadła w nasze ręce w chwili, gdy nie posiadamy niezbędnego kapitału. Warto w tej sytuacji przeanalizować zysk i ewentualną stratę wynikającą z takiego działania. Jeśli korzyści przerosną koszty całkowite zobowiązania, nic nie stoi na przeszkodzie, aby się zadłużyć.
 

 

5. Chwilowa potrzeba


Do tej kategorii można zaliczyć naprawę samochodu, zakup nowej pralki, telewizora czy innego sprzętu lub remont przeciekającego dachu. Chodzi bowiem o nagłe, ale kosztujące niewiele potrzeby, które można zaspokoić uzyskując wsparcie od firmy pożyczkowej.
 

6. Inwestowanie w siebie


Kolejnym przypadkiem, w którym będziemy potrzebować błyskawicznej pomocy finansowej jest konieczność podwyższenia swoich kompetencji. Może to wynikać na przykład z wymagań szefa, który nagle zażąda, abyśmy zrobili prawo jazdy, nauczyli się języka obcego lub zdobyli uprawnienia na wózek widłowy.
 

7. Gdy bliski prosi o pomoc


Bardzo często o pomoc proszą nas bliscy lub znajomi, którym bank oraz instytucja pozabankowe z różnych powodów nie chcą udzielić wsparcia. Najczęściej ulegamy namowom i sięgamy po zastrzyk gotówki, a następnie przekazujemy ją potrzebującemu. Pożyczki pozabankowe oferowane przez firmę www.ratkomat.pl lub wiele innych, które można znaleźć na stronie polecampozyczke.pl charakteryzują się atrakcyjnymi warunkami i brakiem skomplikowanych formalności.

 

 

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: