Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 14:20:02 -6h
Tokio (Japonia) 04:20:02 +8h
Sydney (Australia) 05:20:02 +9h
Londyn (Anglia) 19:20:02 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

Pożyczka ratalna - fakty i mity

22.06.2018 12:51 piątek

Statystyki firm pożyczkowych pokazują, że z roku na rok rośnie liczba konsumentów sięgających po ich produkty finansowe. Coraz większe zainteresowanie tego rodzaju zobowiązaniami powoduje, że rodzi się wiele mitów z nimi związanych. Jaka jest jednak prawda o pożyczkach pozabankowych?

Mają tyle samo przeciwników, co zwolenników. Dane podmiotów śledzących rynek finansowy nie pozostawiają jednak złudzeń, że od wielu już lat pożyczki ratalne są popularniejsze od zwykłych kredytów bankowych, a tendencja ta w najbliższym czasie nie powinna ulec zmianie.

 

Pożyczki ratalne – co to takiego?


Najkrócej pisząc, to typ zobowiązania długoterminowego, którego zwrot następuje w ratach wpłacanych na konto firmy pożyczkowej zazwyczaj raz w miesiącu. Dzięki rozłożeniu okresu kredytowania nawet na kilkadziesiąt miesięcy, należność, którą można zdobyć m.in. na pozyczka-ratalna.pl, osiąga kwoty rzędu nawet kilkunastu tysięcy złotych. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na wysokiej kwocie, ale wolą rozdzielić płatność na kilka mniejszych rat.
 

Najczęstszy mit o pożyczkach


Duża popularność tego rodzaju zobowiązania sprawiła, że narosło wokół niego wiele nieprawdziwych historii. Przeciwnicy pożyczek na raty najczęściej przytaczają argument związany z gigantycznymi kosztami całkowitymi zobowiązania. Prawda jest jednak taka, że na rynku istnieje mnóstwo atrakcyjnych pod względem opłat pożyczek, należy je tylko odnaleźć. Zwracanie uwagi na Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania, która wynosi nawet kilka tysięcy procent, jest dużym nadużyciem i informacją zazwyczaj wyciągniętą z kontekstu. Rynek pożyczek pozabankowych, jak wszystko co związane z finansami, jest regulowany odpowiednimi przepisami prawa, które wskazują na maksymalny RRSO, jaki może być ustanowiony przez pożyczkodawcę. Wszelkie odstępstwa od normy są podstawą do ścigania przez odpowiednie organy.


Pożyczka ratalna dla każdego?


Niestety to kolejny z mitów związanych z pożyczkami na raty. Tym razem jednak jego autorem są głównie same instytucje pozabankowe, które kuszą klientów zobowiązaniami na dowód, bez zaświadczeń o dochodach czy sprawdzania baz dłużników. Należy wiedzieć, że nawet firmy pożyczkowe, którym zależy na udzieleniu jak największej liczby świadczeń, mają pewną tolerancję, którą określają wewnętrzne unormowania. Chodzi np. o sytuację, w której nierzetelny dłużnik ma na głowie tak wiele zobowiązań, że udzielenie mu kolejnego jest zbyt ryzykowne.Firma pożyczkowa a parabank

Wielu konsumentów patrzy na instytucje pozabankowe bez zaufania, porównując je z tzw. parabankami. W praktyce jednak nie mają one ze sobą nic wspólnego. Podmioty udzielające wsparcia pieniężnego nie prowadzą także działalności lichwiarskiej. Obecna branża finansowa funkcjonuje profesjonalnie, a każdy z podmiotów dba o rzetelne świadczenie usług.Szybka decyzja i przelew


Niezaprzeczalnym faktem związanym z udzielaniem pożyczek przez podmioty pozabankowe jest szybkość działania, podejmowania decyzji, a także prosta procedura aplikowania o pożyczkę, która w całości odbywa się drogą internetową. Jeśli firma rozpatrzy wniosek pozytywnie, pieniądze powinny wpłynąć na podane przez pożyczkobiorcę konto jeszcze tego samego dnia. Więcej informacji na ten temat można uzyskać na portalu pozyczka-ratalna.pl.
 

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: