Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 15:07:55 -6h
Tokio (Japonia) 05:07:55 +8h
Sydney (Australia) 06:07:55 +9h
Londyn (Anglia) 20:07:55 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

48

Pierwsze sygnały zmiany?

27.06.2018 14:22 środa
Restrykcje w inwestycjach mogły być znacznie głupszym pomysłem w wydaniu Białego Domu, niż wojna na cła. Stąd też jeszcze w poniedziałek wieczorem Steve Mnuchin, czy też sam Peter Navarro próbowali jakoś odwrócić ten negatywny przekaz. 

Środa przynosi nieco więcej konkretów. Komunikat z Białego Domu jaki pojawił się przed godz. 14:00 zawiera pilne propozycje wzmocnienia roli CFIUS, czyli agencji ds. inwestycji zagranicznych w USA, oraz działań Departamentu Handlu, których celem ma być ochrona przed transferem technologii, oraz kradzieżą własności intelektualnej. 

Agencja Bloomberg spekuluje, że Trump będzie chciał pójść tym tropem działań, a nie decydować się na otwartą wojnę w temacie ograniczania inwestycji. Pierwszy słuszny krok od pewnego czasu. Dla rynków to jednak za mało, aby odwrócić sentyment. To jednak też sygnał, że o dalsze zaostrzenie relacji pomiędzy USA, a Chinami może być jednak trudno
. Paradoksalnie brak nowych złych informacji może być… dobrą informacją.
 
Na ujęciu EURUSD nadal pozostajemy poniżej 1,1650, ale i naruszenie wsparcia przy 1,1615 nie okazało się trwałe. Jutro nastroje na euro mogą rozgrywać informacje z rozpoczynającego się dwudniowego szczytu UE, oraz szacunki dotyczące czerwcowej inflacji HICP w Niemczech.
 
Wykres dzienny EURUSD
Marek Rogalski
Główny analityk walutowy
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

 

 

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: