Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 08:13:36 -6h
Tokio (Japonia) 22:13:36 +8h
Sydney (Australia) 23:13:36 +9h
Londyn (Anglia) 13:13:36 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

48

EUR/USD próbuje wracać w dół

02.07.2018 08:20 poniedziałek
Kombinacja spekulacji, jakoby Trump mógł rozważać wystąpienie USA z WTO (takie spekulacje podała agencja Axios, chociaż natychmiast zaprzeczył temu Sekretarz Skarbu Mnuchin), a także lepszych danych z USA (PCE Core przyspieszył w maju do 2,0 proc. r/r, a Chicago PMI wzrósł do 64,1 pkt. z 62,7 pkt.), oraz plotki na temat ostrzeżeń Draghiego wobec unijnych przywódców (szef ECB miał powiedzieć, że eskalacja wojen handlowych może zaszkodzić perspektywom gospodarki bardziej, niż to się obecnie szacuje), ponownie tworzy środowisko do spadku EUR/USD. Pozytywny efekt szczytu UE zaczyna ustępować starym, dobrze znanym problemom.
 
Niemniej EURUSD nie schodzi wyraźnie w dół. Inwestorzy czekają na sygnały ze strony Departamentu Stanu nt. kolejnych posunięć wobec Chin. Brak radykalnych rozwiązań może chwilowo poprawić nastroje, niemniej dopiero ewentualne plotki nt
. możliwości ponownego podjęcia negocjacji USA-Chiny w kontekście wchodzących w życie 6 lipca wyższych ceł, mogłyby wyraźniej wpłynąć na globalny sentyment.
 
Technicznie układ EURUSD nie uległ większym zmianom od rana. Niemniej, gdyby świeca zamknęła się dzisiaj poniżej 1,16 to nie byłby to dobry sygnał dla zwolenników zwyżek wspólnej waluty. Wsparcie można ulokować przy 1,1615. Mocny opór to rejon 1,1685-1,1720. Dopiero jego złamanie byłoby mocnym sygnałem, że układ techniczny zaczyna odwracać się na wzrosty.
 


Wykres dzienny EURUSD
 
Marek Rogalski
Główny analityk walutowy
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.
 


Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: