Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 18:35:27 -6h
Tokio (Japonia) 08:35:27 +8h
Sydney (Australia) 09:35:27 +9h
Londyn (Anglia) 23:35:27 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Futures

02.07.2018 08:46 poniedziałek

Sytuacja rynkowa

Piątkowa sesja przyniosła wzrostowe odreagowanie mocnego, czwartkowego obsunięcia kursu. Na wykresie dziennym pojawiła się formacja harami. Jednocześnie na szybszych wskaźnikach AT (np. RSI) są aktywne pozytywne dywergencje wspierające kontynuację odbicia kursu. Uwagę zwraca wyraźny wzrost LOP. Pierwszym oporem jest linia ubiegłotygodniowych szczytów 2412 pkt. 

Wskaźniki podążające za trendem nie wykazują przesłanek za wzrostowym odbiciem. MACD jeszcze pozostaje z sygnałem sprzedaży, wzrost ADX podpowiada dalsze nabieranie sił dla tendencji spadkowej. Na wykresie 60- min jest obecna niewielka konsolidacja notowań, uwagę zwraca wzrost wolumenu w końcówce sesji wraz z przyrostem LOP.
 
Na giełdach zagranicznych po piątkowym wzrostowym odreagowaniu, kontrakty terminowe na główne indeksy amerykańskie (S&P500, Nasdaq100, DJIA) i zachodnioeuropejskie (Eurostoxx50 i DAX) z początkiem dzisiejszego dnia poddają się zniżce. 

Dalsze groźby w zaostrzeniu polityki handlowej pod adresem UE ze strony USA (oprócz trwających wojen celnych naciski w sprawie sankcji na Iran) oraz próba wywołania presji na Saudów (zwiększenie wydobycia przez OPEC) wpływa na osłabienie sentymentu na globalnych rynkach
. Można założyć, że nie pozostanie to bez wpływu na początek sesji dla FW20 implikując spadek notowań. Słaby początek dnia notują giełdy azjatyckie. 
 
W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę przed wszystkim na odczyty wskaźników PMI dla globalnych gospodarek oraz Polski. 
 
Więcej informacji w załączniku
 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 435.91Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: