Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 22:44:52 -6h
Tokio (Japonia) 12:44:52 +8h
Sydney (Australia) 13:44:52 +9h
Londyn (Anglia) 03:44:52 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

48

Dolar tanieje

09.07.2018 11:49 poniedziałek
Kluczowe informacje z rynków:
 
USA: Piątkowe dane Departamentu Pracy wskazały na przyrost liczny nowych etatów w czerwcu o 213 tys., oraz rewizję w górę danych za maj do 244 tys., ale już stopa bezrobocia odbiła do 4,0 proc., a dynamika płac wyniosła 0,2 proc. m/m i 2,7 proc. r/r, co było wartością poniżej oczekiwań. 
 
WIELKA BRYTANIA: Premier May przedstawiła w piątek swoim ministrom „mapę drogową” zakładającą tzw. miękki Brexit, co nie zostało do końca dobrze odebrane. W niedzielę trzech z pięciu ministrów odpowiedzialnych w rządzie za prowadzenie tematu Brexitu złożyło rezygnację. Główny negocjator David Davis, który znalazł się w tej grupie, zapowiedział jednak, że nie będzie nawoływał do odejścia premier May
. W rządzie pozostał Boris Johnson. W poniedziałek przed południem premier May powołała Dominica Raab’a na stanowisko nowego ministra ds. Brexitu.
 
USA / KOREA PÓŁNOCNA: O ile Sekretarz Stanu USA Mike Pompeo określił swoją ostatnią wizytę w KRLD jako „produktywną”, o tyle przedstawiciele reżimu uznali ją za „godną pożałowania”, a USA zarzucili, że zachowują się jak „taktyczny gangster”. Spór toczy się o to, że USA nie chcą poluzować sankcji zanim KRLD się nie rozbroi.
 
CHINY: W czerwcu po raz pierwszy od 4 miesięcy wzrosły rezerwy walutowe – do 3,1121 bln USD z 3,1106 bln USD.
 
EUROSTREFA/ NIEMCY: Bilans handlowy dla Niemiec wskazał w maju na nadwyżkę 20,3 mld EUR wobec 19,4 mld EUR w kwietniu, eksport wyraźnie przyspieszył do 1,8 proc. m/m, a import wzrósł o 0,7 proc. m/m.
 
Więcej informacji w załączniku
 
Marek Rogalski
Główny analityk walutowy
Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 447.28Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: