Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 22:50:16 -6h
Tokio (Japonia) 12:50:16 +8h
Sydney (Australia) 13:50:16 +9h
Londyn (Anglia) 03:50:16 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Futures

10.07.2018 08:42 wtorek

Sytuacja rynkowa

Pierwsza sesja tygodnia pozostała w dobrych nastrojach, a wojny handlowe na świecie wyraźnie zeszły na drugi plan. Od rana rosły europejskie parkiety wspierane kolejnymi dobrymi danymi z Niemiec o bilansie handlu zagranicznego. W kontekście Polski istotne okazać się mogły dodatkowo wyższe niż się spodziewano odczyty importu. Dobrze wypadł również kolejny europejski wskaźnik. Indeks Sentix pokazał 12 pkt, znacznie powyżej oczekiwań. 

Sytuacji nie zmieliło nawet wystąpienie szefa EBC, który za sprawą braku nowych przesłanek do budowania oczekiwań względem polityki monetarnej banku pozwolił na utrzymanie korzystnego dla ryzykownych aktywów sentymentu do końca dnia
. Niestety krajowe indeksy nie skorzystały nadmiernie z nastrojów globalnych, a kontrakty zakończyły dzień kilka pkt poniżej odniesienia.
 
Niemniej, zakres spadku uznać można za symboliczny, a sesja nie zmieniła obrazu technicznego notowań. Układ dzienny podkreśla utrzymywanie FW20 w kanale spadkowym o niewielkim nachyleniu, a obecny kurs znajduje się w połowie przedziału. Co więcej, z dnia na dzień obraz wskaźnikowy staje się coraz bardziej neutralny, co może sugerować wyczerpywanie się potencjału do dalszego spadku. W tym kontekście, o zmianie kierunku zadecyduje jednak dopiero wybicie poza obszar kanału.
 
Start dzisiejszej sesji mają szansę ponownie wesprzeć dobre nastroje po wczorajszej sesji w UAS oraz dzisiejsze wzrosty w Azji. W kontekście reszty dnia kalendarium pozostaje ubogie z wyjątkiem po stronie niemieckiego indeksu ZEW. Niemniej, brak negatywnych impulsów ze strony danych może sprzyjać notowaniom na GPW i pozwolić na mocniejsze wykorzystanie korzystnego sentymentu w Europie.
 
Więcej informacji w załączniku
 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 404.36Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: