Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 22:47:19 -6h
Tokio (Japonia) 12:47:19 +8h
Sydney (Australia) 13:47:19 +9h
Londyn (Anglia) 03:47:19 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

10.07.2018 09:24 wtorek

Sytuacja rynkowa

Wczorajsza sesja przyniosła lekki spadek krajowego rynku, pomimo szeregu czynników z otoczenia zewnętrznego, potencjalnie korzystnych dla sentymentu (piątkowe zamknięcie na rynkach amerykańskich, wzrosty w Azji czy na parkietach zachodnioeuropejskich), przy ponownie obniżonych obrotach.  

Na Wall Street trzecia z rzędu sesja solidnej zwyżki, w trakcie której S&P500 zbliżył się do lokalnego szczytu z pierwszej połowy czerwca. Na dalszy plan póki co zeszły kwestie napięć handlowych, po wprowadzeniu w piątek ceł na produkty chińskie o wartości 34 mld USD (i analogicznej odpowiedzi Chin), a uwaga skoncentrowała się na, z jednej strony, serii korzystnych odczytów makro, a z drugiej na rozpoczynającym się za oceanem sezonie wyników za II kw
. (w bieżącym tygodniu zaraportuje m.in. szereg banków). 
 
Po zamknięciu wczorajszej sesji poinformowano o zwiększeniu ceny w wezwaniu na akcje Pamapolu (zapisy trwają do 12 lipca), z 1 zł do 1,20 zł za akcję (cena wczorajszego zamknięcia to 1,11 zł za sztukę). Także po sesji Kruk poinformował o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych, a jednym z rozważanych scenariuszy jest pozyskanie międzynarodowego partnera finansowego, co miałoby pomóc w realizacji długoterminowego celu spółki, jakim jest „(...) stworzenie jednej z wiodących europejskich firm zarządzających wierzytelnościami i osiągnięcie znaczącej pozycji (…) w Europie Zachodniej i na innych rynkach (…)”. 

Z kolei jeszcze w trakcie sesji spółka przekazała wybrane dane operacyjne za II kw. br. (szczegóły w Wybranych komunikatach ze spółek). Inter Cars, także w trakcie sesji, opublikował raport sprzedażowy za czerwiec br. (dynamika ponad 28% rdr, zauważalnie powyżej dynamiki rocznej za okres I półrocza br.).
 
Kalendarium na dzisiejszą sesję jest względnie puste, uwagę zwracać może jednak publikacja niemieckiego indeksu ZEW, badającego nastroje i opinie profesjonalistów odnośnie  koniunktury gospodarczej Niemiec. 
 
Więcej informacji w załączniku
 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 697.13Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: