Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl
  

Czasy na świecie:

Nowy Jork (USA) 23:29:37 -6h
Tokio (Japonia) 13:29:37 +8h
Sydney (Australia) 14:29:37 +9h
Londyn (Anglia) 04:29:37 -1h
kursy walut | Waluty.com.pl

Artykuł

Menu artykułu

Treść artykułu

BM Alior Bank - Raport Rynek Akcji

30.07.2018 09:05 poniedziałek
Piątek przyniósł lekki spadek WIG, za sprawą zniżki w segmencie największych spółek, przy umiarkowanie wzrostowej sesji ogółem na giełdach europejskich. Spadek WIG20 na sesji zamykającej tydzień można traktować jednak jako naturalną korektę wcześniejszej mocnej zwyżki (pięć wzrostowych sesji indeksu z rzędu), tym bardziej, że na szerokim rynku sytuacja wyglądała już lepiej (neutralna sesja dla mWIG40 i solidna zwyżka sWIG80). 

Na rynku amerykańskim piątek ze spadkami głównych indeksów, mimo (zgodnego z konsensusem) wyraźnego przyspieszenia dynamiki PKB w II kw. br. (z 2,2% w I kw. aż do 4,1% - wg pierwszej estymacji PKB). Drugą sesję z rzędu rynkowi ciążył głównie segment IT, który jest siłą napędową bieżącej, wieloletniej hossy
. Co ciekawe, po czwartkowej 19% zniżce Facebooka, kolejna znana spółka  z sektora, Twitter, zanotowała w piątek gwałtowną, dwucyfrową przecenę (-20,5%) po nieoczekiwanym spadku liczby aktywnych użytkowników.
 
W czołówce zwyżkujących w piątek walorów na GPW okazała się spółka Forte, po publikacji znacznie lepszych od konsensusu wstępnych wyników finansowych za II kw., które wskazały na istotnie lepszą od oczekiwań marżowość – w wynikach pojawiły się już bowiem pozytywne efekty inwestycji we własną fabrykę płyty surowej (integracja pionowa), tj. podstawowego surowca wykorzystywanego w produkcji mebli.  Pod koniec piątkowej sesji Tauron poinformował o utworzeniu odpisów, które obciążą skonsolidowany wynik na poziomie netto za I półrocze szacunkową kwotą 303 mln zł. Odpisy dot. segmentu Wydobycie i wynikają, jak podaje spółka, m.in. z „wysokiej zmienności warunków górniczo-geologicznych” w kopalniach z grupy kapitałowej.
 
W kalendarium na dziś uwagę zwraca wstępny odczyt CPI z gospodarki niemieckiej za lipiec. Piątkowa słabość Amerykanów przekłada się dziś na słabsze nastroje na rynkach zagranicznych (spadkowa sesja w Azji, zniżkujące o ok. 0,5 – 0,6% kontrakty na główne indeksy zachodnioeuropejskie).
 
Więcej informacji w załączniku
 

Plik w formacie PDF calość w formacie PDF [ 716.35Kb ] Plik do pobrania

Inne artykuły z tego działu: Inne artykuły: